عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان :

مناسب سازی محیطی ویژه جانبازان در فضای شهری عملیاتی می شود

کد خبر: 73542
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۵۷ ق.ظ

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان از تشکیل جلسات مناسب سازی محیط و مبلمان شهری در شهرستان های گرگان، گنبد و علی آباد برای جامعه ایثارگری و جانبازان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، حمیدرضا فرقانی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان از جلسات کارگروه مناسب سازی محیط با حضور فرمانداران شهرستان های گرگان، گنبد و علی آباد و مسئولان دستگاه های اجرایی در سالن کنفرانس فرمانداری این شهرستان ها خبر داد.

فرقانی معاون تعاون و امور اجتماعی گفت: نیازهای جامعه امروزی و بافت های شهری تغییرات بسیاری داشته و در این بین مشکلات و معضلاتی برای جامعه ایثارگی به وجود آمده است و نیاز به تعاملاتی با دستگاه های ذیربط در خصوص بهسازی بافت اداری و شهری دارد و باید با تصمیماتی فوری در رفع این مشکلات گام های مؤثری را برداریم.

وی ضمن تشکر از همکاری مسئولین استانی و شهرستانی بیان داشت: ایجاد مناسب سازی محیط هم جنبه و پشتوانه قانونی دارد و هم قانونگذار ابزار مناسبی را در رعایت آن در نظر دارد و در این راستا همه مسئولین و مدیران اجرایی این شهرستان به این امور واقف و اهتمام کنند.

وی ضمن بیان برخی مشکلات جانبازان خاطرنشان کرد: تهیه مسیر ویلچر، بالابر برقی و یا آسانسور و جای پارک ویژه جانبازان در مسیر های عبور و مرو پر تردد نیازمند برنامه ریزی دقیق بوده و طراحی مناسب در تولید و ساخت احداث ساختمان معابر و اماکن عمومی و شهری به نحوی عمل شود که دسترسی آسان و بهرمندی لازم برای معلولان و جامعه ایثارگری فراهم شود.

در پایان این جلسه مقرر شد دستگاه ها و ادارات شهرستان نسبت به ارائه بازخورد تصمیمات اتخاذ شده ازسوی کمیته مناسب سازی، عملکرد خود را به صورت مستند اعلام کنند./ایثار

دیدگاه کاربران