عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس شورای اسلامی شهر سنندج :

ورود شورای شهر به حوزه مدیریت شهری، گام اعضا برای گرفتن حق و حقوق شهرداری

کد خبر: 73549
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۰۷ ق.ظ

اعضای شورای شهر سنندج نشست هایی را به منظور بررسی مشکلات شهر و اعمال مدیریت شهری که قانون بر وظیفه آنها قرار داده تدارک دیده اند و در نظر دارند با دعوت از مدیران سازمان های مختلف مشکلات شهر را مورد بحث و بررسی قرار دهند و در جهت رفع مشکلات برنامه ریزی نمایند.

به گزارش  نداي مردم، صحن شورای شهر سنندج امروز دوشنبه میزبان مدیرکل و معاونان راه و شهرسازی کردستان بود تا سهم شهرداری از زمین های دولتی را مورد بحث و ببرسی قرار دهند که به اذعان میزبانان و مدعوین نشست خوبی در جهت ایجاد تعامل هرچه بیشتر بود و بر استمرار این جلسات با دستور کارهای مشخص مورد تاکید اعضای جلسه قرار گرفت.
رییس شورای اسلامی شهر سنندج در این جلسه به مشکلات عدیده شهر از جمله ترافیک، نبود فضای سبز، حاشیه نشینی و کمبود فضاهای عمومی اشاره کرد و گفت: رفع این مشکلات نیازمند ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر شهرداری، شورا و دستگاه های اجرایی مرتبط است.
سیدغریب سجادی با بیان اینکه شهرداری سنندج به تنهایی قادر به رفع مشکلات شهر نیست از دستگاه های خدمات رسان خواست سطح تعامل خود با شهرداری و شورا را ارتقا دهند تا منجر به تامین رفاه و آسایش مردم و توسعه شهر شود.
او بر پرداخت حق و حقوق شهرداری از طرف دستگاه های دولتی از جمله راه و شهرسازی تاکید کرد و گفت: این حق و حقوق را دولت برای شهرداری لحاظ کرده و از این رو پرداخت آن از سوی دستگاه های دولتی در ارایه خدمت بهتر و بیشتر شهرداری به مردم تاثیرگذار است.
شهردار سنندج نیز این نهاد و راه و شهرسازی را دو بال مدیریت شهری دانست و با تاکید بر افزایش سطح تعامل و همکاری ها یکی از مشکلات شهر سنندج را نبود مدیریت واحد شهری اعلام کرد و گفت: اعمال این نوع مدیریت می تواند سطح تعامل دستگاه های خدماتی را در شهر افزایش دهد و منجر به رفع مشکلات شهر شود.
منوچهر فخری به نبود یک شیوه واحد در شهرسازی و معماری در سنندج اشاره کرد و افزود: این وضعیت، سیما و منظر شهری نابسمانی در شهر به وجود آورده است و موجب هرج و مرج در شهر شده است.
فردین زمانی دیگر عضو شورای شهر سنندج بر همکاری راه و شهرسازی به منظور جلوگیری از تصرف تپه های سطح شهر از تصرف افراد سودجو تاکید کرد و پیشنهاد داد این تپه ها در اختیار شهرداری قرار بگیرد تا به فضای سبز تبدیل شود.
او همچنین خواستار واگذاری زمین های با کاربری فضای سبز به شهرداری به منظور جلوگیری از تصرف غیرقانونی سودجویان و توسعه فضای سبز شهر شد.
سید انور رشیدی از دیگر اعضای شورای شهر سنندج هم بر ساماندهی ورودی های سطح شهر و همکاری راه و شهرسازی با شهرداری در این ارتباط تاکید کرد و گفت: مشکلات شهر در صورت تعامل و همکاری دستگاه های دیگر با شهرداری حل می شود.
سیدکمال حسینی دیگر عضو شورا بر اختصاص زمین به عنوان یکی از نیازهای اصلی برای سرمایه گذاری در شهر سنندج تاکید کرد و گفت: در سنندج به دلیل کمبود زمین برخی از پروژه های سرمایه گذاری به سرانجام نمی رسد.
محمد محمدی دیگر عضو شورا به توسعه خارج از ضوابط روستاهای اطراف شهر سنندج اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه کنترل و نظارتی بر این مناطق نمی شود، دچار مشکلات عدیده ای شده اند.
شهر ۵۰۰ هزار نفری سنندج مرکز استان کردستان اکنون توسط سه منظقه، یک ناحیه و سه ناحیه منفصل شهری شهرداری اداره می شود./ايرنا

دیدگاه کاربران