عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار سمنان :

بودجه شهرداری سمنان دو هزار میلیارد ریال اعلام شد

کد خبر: 73574
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲ ق.ظ

شهردار سمنان بودجه شهرداری سالجاری سمنان را دو هزار میلیارد ریالی ذکر اعلام کردوگفت: با توجه به جمعیت حدود ۱۸۰ هزار نفری سمنان بخش مهمی ازاین اعتبارات صرف نگهداری، خدمات شهری، فضای سبز و هزینه‌های جاری می‌شود.

به گزارش نداي مردم، حسین موسوی گفت: بیش از ۵۰ درصد بودجه سالانه و اعتبارات شهرداری سمنان به سمت طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی هدایت می شود.

وی با بیان اینکه در شرایط اقتصادی فعلی اکثر شهرداری‌ها اعتبارات خود را صرف فعالیت‌های خدماتی و هزینه‌های جاری می‌کنند،اضافه کرد: شهرداری سمنان با وجود مشکلات متعدد بیش از نیمی از اعتبارات خود را به سمت پروژه‌های عمرانی سوق داده است.

موسوی به وجود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در حال ساخت در شهرسمنان اشاره داشت وافزود: شهرداری برای افزایش فعالیت‌های عمرانی عزم خود را به کار گرفته است.

به گفته وی توسعه فضای سبز شهری، ایجاد مراکز خدماتی- تفریحی، ایجاد مراکز تجاری، ساخت پارکینگ‌های متعدد و… از جمله برنامه های کاری شهرداری سمنان است.

فعالیت هشت واحد تجاری در شهر سمنان

شهردار سمنان از فعالیت هشت واحد تجاری در این شهر خبردادوافزود:این واحدهای تجاری باید از چرخه اقتصادی شهر بیشترین نفع را ببرند.

موسوی در خصوص پارکینگ مجتمع تجاری تفریحی ققنوس نیز اظهار کرد: این مجتمع به طور کامل پارکینگ مورد نیاز خود را پیش بینی کرده و احداث آنها اجرایی خواهد کرد.

سرانه فضای سبز به ازای هر نفر در سمنان ۹ تا ۱۰ متراست

شهردار سمنان توسعه فضای سبز و روشنایی شهررا از اولویت های اصلی شهرداری این شهر برشمردو گفت: اگر قرار باشد از فرصت شب نیز جهت استفاده عمومی حداکثر استفاده صورت گیرد روشنایی شهری نیز باید متناسب با نیازها توسعه یابد.

موسوی تصریح کرد: شهر یک موجود زنده است و شهر سمنان به دلیل این که ابتدای دشت کویر و شهری کویری است باید شب های خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه شهر سمنان از ۳۰۰ هکتار فضای سبز برخوردار است افزود: می توان با برنامه ریزی های منسجم و کاشت گونه های گیاهی متناسب با هر منطقه زمینه محیط سالم برای جذب گردشگر را فراهم کنیم.

موسوی سرانه فضای سبز به ازای هر نفر در سمنان را ۹ تا ۱۰ متر اعلام کرد و گفت: میانگین مطلوب این شاخص در سطح ملی ۱۴ تا ۱۵ مترمربع است و لذا شهر سمنان باید با افزایش سطح فضای سبز به ارتقا جایگاه خود در این بخش بپردازد.

شهردار سمنان با بیان اینکه طرح جامع و فضای سبز شهر سمنان از گذشته عقیم مانده بود، بر بروزرسانی این طرح‌ها تاکید کرد و افزود: عمده فضاهای سبزی که در این سال‌ها ایجاد شده نتیجه زحمات همکاران ما در شهرداری سمنان است وگرنه تاکنون اعتبارات خاصی از محل این طرح‌ها به شهرداری سمنان تخصیص نیافته است.

وی بخش عمده ای از این فضاهای سبز را شامل پارک های سوکان، ۱۷ شهریور وهشت شهریور عنوان کردوادامه داد: درختان سوزنی برگ تشکیل می دهند که برای استفاده تفریحی مردم چندان مناسب نیست.

موسوی با اعلام این مطلب که پارک کوهستان برای حل موضوع فضای سبز مطلوب پیش بینی شده است اظهارامیدواری کرد: با اجرای این پروژه اقشار مختلف مردم امکان استفاده از آن را به بهترین شکل داشته باشند.

احداث مجتمع خدماتی رفاهی در ورودی غربی سمنان

شهردار سمنان با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت المانی در ورودی غربی سمنان اظهار کرد: علاوه بر ساخت این المان، یک مجتمع خدماتی رفاهی نیز در ورودی غربی سمنان جهت ارائه خدمات مختلف احداث خواهد شد.

وی افزود: این مجتمع بخش‌های متنوع و متعددی را در برمی‌گیرد که ترمینال، پارک‌سوار، چندین هتل، کلینیک خودرو، جایگاه سوخت، مجموعه تجاری و نمایشگاهی و…. را دربرمی‌گیرد.

سمنان می تواند قطب و مقصد گردشگری استان باشد

موسوی با بیان اینکه سمنان می تواند قطب و مقصد گردشگری استان باشد، گفت: اوضاع اقتصادی در کنار رکود قطعا تاثیر بسزایی در پایین بودن آمار گردشگران در سمنان دارد که بازسازی مراکز تفریحی، بافت فرسوده شهری و احیا مراکز اقتصادی، بازار و ایجاد فضاهای تفریحی جدید می تواند یکبار دیگر سمنان را جایگاه اصلی خود در جذب گردشگر سوق دهد.

وی افزود: بافت فرسوده شهری با مرمت و بهسازی می تواند نقش ویژه ای در جذب گردشگر داشته باشد لذا شهرداری با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان، تقویت زیرساخت های جذب گردشگر در بافت های فرسوده شهری و بازار قدیمی را در دستور کار دارد.

ایجادپارکینگ‌های عمومی جدید در بافت فرسوده سمنان

شهردار سمنان از احداث پارکینگ‌های جدید در بافت فرسوده و قدیم این شهر خبر داد واضافه کرد: کمبود پارکینگ به وضوح در شهر سمنان حس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری سمنان احداث پارکینگ‌های جدید را در این شهر به ویژه در قسمت بافت قدیم آن در برنامه کاری خود دارد افزود: به طور حتم با اضافه شدن پارکینگ به بافت قدیم شهر که عمده آن در قسمت مرکزی شهر سمنان قرار گرفته است؛ شاهد رونق آن خواهیم بود.

شهردار سمنان با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر سمنان ناشی از کمبود پارکینگ‌های عمومی بوده اظهار داشت: این موضوع سبب بروز تخلف‌های راهنمایی و رانندگی می‌شود.

موسوی از بررسی و انجام مطالعه برای جانمایی و احداث پارکینگ‌های عمومی جدید در این شهر خبر داد و افزود: بافت قدیم شهری در اولویت است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر بافت قدیم شهر سمنان در قسمت جنوبی آن و حوزه خدماتی شهرداری منطقه یک این شهر قرار گرفته است تصریح کرد: با توجه به فرسوده بودن این منطقه و لزوم بازطراحی معماری شهری و شهرسازی این منطقه در بلند مدت، نیاز به پارکینگ برای این منطقه از اولویت‌های کاری شهرداری سمنان خواهد بود.

شهردار سمنان با اشاره به اینکه شهر سمنان از دو قسمت بافت قدیم و بافت جدید تشکیل‌شده که بافت قدیم ۴۵۰هکتار است گفت: انبوه‌سازان با دریافت تسهیلات از شهرداری در بافت قدیم سمنان انبوه‌سازی می‌کنند.

وی تصریح کرد:همچنین با انعقاد تفاهم نامه میان شهرداری سمنان و بنیاد مسکن در صدد احداث واحد های مسکونی جدید در جنوب شهر سمنان هستیم./ شبستان

دیدگاه کاربران