عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر همدان:

ستاداقتصاد مقاومتی شهرداری همدان هزینه های غیرضروری را مدیریت کند

کد خبر: 73587
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴ ق.ظ

عضو شورای شهر همدان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: ستاداقتصاد مقاومتی شهرداری همدان باید هزینه های غیرضروری را مدیریت کند.

به گزارش نداي مردم، محمد علی پرزاد با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری همدان اعم از شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان در این راستا با سیاست گذاری و برنامه ریزی صحیح سعی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، افزود: در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران، واژه «اقتصاد مقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفت.

پرزاد با اشاره به اینکه این واژه نخستین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال ۱۳۸۹ مطرح شد، اضافه کرد: در این دیدار، رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی» را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و برای نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل «فشار اقتصادی دشمنان» و «آمادگی کشور برایی جهش» را معرفی نمودند.

وی با بیان اینکه برای مفهوم اقتصاد مقاومتی در همین مدت زمان کم، تعاریف متفاوتی ارائه شده که هر کدام از جنبه ای به این موضوع نگاه کرده اند، ادامه داد: در این میان، تعریف جامع و کامل از اقتصاد مقاومتی را رهبر فرزانه انقلاب ارائه داده اند و در دیدار با دانشجویان فرمودند: اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان در این خصوص اضافه کرد: مجموعه مدیریت شهری همدان اعم از شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان با سیاست گذاری و برنامه ریزی صحیح سعی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد و تشکیل ستادی با همین عنوان از مهمترین اقدام در این زمینه بوده است.

محمد علی پرزاد یادآور شد: از نمونه های بارز اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی در مدیریت شهری توجه به موضوع اصلاح هندسی چهار راه سعیدیه همدان است.

وی گفت: در طرح تفصیلی برای این محل تقاطع غیر هم سطح در بلوار ۷۵ متری پیشنهاد شده اما وضعیت اقتصادی شهرداری جوابگوی اجرای آن نیست که بر این اساس با توجه به امور کارشناسی صورت گرفته به منظور رفع ترافیک در محل مذکور و جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان در پشت چراغ قرمز با صرف هزینه ناچیز اصلاح هندسی صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه ستاداقتصاد مقاومتی شهرداری همدان باید هزینه های غیرضروری را مدیریت کند، گفت: به منظور حفظ ایمنی عابرین پیاده برای چهار راه سعیدیه همدان نصب پل مکانیزه در دستور کار شهرداری قرار دارد./مهر

دیدگاه کاربران