عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فرهنگی شهردار مهدی‌شهر :

اجرای طرح بوستان سلامت در پارک‌های محلی مهدی‌شهر

کد خبر: 73605
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲ ب.ظ

معاون فرهنگی شهردار مهدی‌شهر از اجرای طرح بوستان سلامت در پارک‌های محلی مهدی‌شهر خبر داد و گفت: بوستان سلامت پیام‌های فرهنگی را به‌صورت غیرمستقیم ارائه می‌کند.

به گزارش نداي مردم، احسان پورطاهریان ، ضمن تقدیر از انعکاس چشمگیر خبرهای شهرستان مهدی‌شهر در خبرگزاری فارس اظهار داشت: از خبرنگاران فعال سطح شهر به علت انعکاس اخبار این شهر به ویژه اخبار فرهنگی شهرستان مهدی‌شهر کمال تقدیر و تشکر را دارم.

معاون فرهنگی شهردار مهدی‌شهر با اشاره به طرح بوستان سلامت با هدف سالم‌سازی پارک‌ها و بوستان‌ها در مهدی‌شهر تصریح کرد: طرح بوستان سلامت، طرح مناسبی است که چند سالی است از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنبال می‌شود.

وی افزود: طرح بوستان سلامت در سال‌های گذشته به‌صورت نمایشگاه نیز بودف اما در جلساتی که اخیراً با آنها داشتیم، قرار شد که این طرح بیشتر به‌صورت کلاس و کارگاهی دنبال شود.

وی گفت: ما به‌عنوان متولی امور شهری و مخصوصاً معاونت فرهنگی شهرداری که می‌توان گفت متولی امور فرهنگ شهروندی است، طی دو، سه سال اخیر سعی کرده‌ایم همکاری تنگاتنگی را با سایر نهادهای فرهنگی سطح شهر برای اجرای فرهنگ شهروندی داشته باشیم.

پورطاهریان افزود: معاونت فرهنگی شهرداری مهدی‌شهر در دو، سه سال اخیر جهت اجرای فرهنگ شهروندی شکل‌گرفته است، سابق واحدی به‌عنوان فرهنگی در شهرداری مهدی‌شهر وجود نداشت و صرفاً مسئله روابط عمومی بوده است.

وی گفت: هدف معاونت فرهنگی شهرداری مهدی‌شهر در همکاری که با دوستان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طرح بوستان سلامت دارد این است که فرهنگ شهروندی و سبک زندگی ایرانی اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری در جامعه بیش از گذشته پا بگیرد.

معاون فرهنگی شهردار مهدی‌شهر بیان کرد: مهدی‌شهر با توجه به اقلیمی که دارد، یک شهرستان گردشگری است و اواخر هفته در شش‌ماهه اول سال در بوستان‌ها و پارک‌های این شهر یک جمعیتی خارج از این شهرستان و بعضاً خارج از استان، در این بوستان‌ها حضور پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما سعی کرده‌ایم در بوستان‌ها و مراکز تفریحی که داریم خصوصاً بوستان مرکزی ما که پارک آبشار مهدی‌شهر و یکی از بهترین امکان تفریحی در سطح استان است، ما سعی کرده‌ایم این بوستان را در اختیار دوستان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی قرار دهیم.

وی افزود: در فصل تابستان خانواده‌ها به بوستان‌ها مراجعه می‌کنند و طرح بوستان سلامت یعنی سالم‌سازی مراکز تفریحی، مراکزی که خانواده‌ها به‌صورت دسته‌جمعی در آن حضور پیدا می‌کنند نیاز است یک سالم‌سازی فرهنگی در آن صورت بگیرد.

معاون فرهنگی شهردار مهدی‌شهر گفت: سالم‌سازی مراکز تفریحی به این صورت است که یعنی ما به‌صورت مستقیم وارد امربه‌معروف و نهی از منکر نمی‌شویم، سعی می‌کنیم به‌صورت غیرمستقیم با پیام‌ها و برنامه‌های فرهنگی به قشر جوان و نوجوان خود این را القا کنیم که این‌یک محیط فرهنگی است و خانواده‌ها می‌خواهند از این محیط لذت ببرند و ما به‌عنوان یک جوانی که می‌خواهد انرژی جوانی خود را تخلیه کند نباید مزاحمتی برای آن خانواده‌ها ایجاد کنیم.

پورطاهریان تصریح کرد: برنامه‌های خوبی برای طرح بوستان سلامت در مهدی‌شهر تدارک دیده‌شده است، در جلسات مختلفی که شنیدم کلاس اخلاق، مشاوره حقوقی، ایستگاه کودکان که بسیار مفید است در طرح بوستان سلامت اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی شهرداری مهدی‌شهر نیز تلاش می‌کند پیام‌های فرهنگی و پیام‌های شهروندی را در این طرح در اختیار دوستان قرار دهد.

معاون فرهنگی شهردار مهدی‌شهر گفت: بنده نیز فکر می‌کنم اگر طی سال‌های آینده در سایر بوستان‌های محلی ما نیز طرح بوستان سلامت اجرا شود و محدود به پارک آبشار نشود، شهرک انقلاب، منطقه زیارت، شهرک شهدا، شهرک المهدی، شهرک فاطمیه، طالب‌آباد، در شش‌ماهه اول سال جمعیتی مناسبی در این پارک‌ها حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: معاونت فرهنگی شهرداری مهدی‌شهر نیز این آمادگی را دارد که سایر بوستان‌ها و امکانات فرهنگی موجود خود را در اختیار طرح بوستان سلامت قرار دهد و همکاری‌های لازم را با این طرح در مهدی‌شهر داشته باشد.

پورطاهریان بیان کرد: مردم در طرح بوستان سلامت حضور فعال داشته باشند، دوستانی هستند که برای این طرح زحمت می‌کشند، وقت می‌گذارند و هزینه می‌شود همه اینها برای مردم است.

معاون فرهنگی شهردار مهدی‌شهر گفت: فضای مجازی سبب شده که خانواده‌ها بسیار توفیق دیدارهای حضوری را نداشته باشند و مردم باید با حضور در طرح بوستان سلامت، فرهنگ صله‌رحم را احیا کنند./فارس

دیدگاه کاربران