عضویت در خبرنامه الکترونیک

دو هزار اصله درخت در منطقه ۸ جان گرفتند

کد خبر: 73623
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۲۶ ب.ظ

طرح جلوگیری از مرگ درختان با الویت حفظ درختان چناراز پنج سال قبل در منطقه آغاز شده است.

به گزارش نداي مردم منطقه ۸ شهرداري تهران، بهمن نوری شهردار منطقه ۸ در این باره گفت:مدیریت شهری منطقه برای نجات درختان از آفت های محیطی طرح تزریق کود مایع را اجرا کرده که با انجام این کار نزدیک به ۲۰۰۰ اصله درخت در سطح محله ها و میادین احیاء شده است.

شهردار منطقه ۸ افزود: درختان چنار که نسل قدیم فضای سبزاین شهر هستند با شهروندان قد کشیده و پیر شده اند و اکنون قدمت این درختان به بیش از ۴۵ سال می رسد و ما باید از آفت های مختلف مانند ساخت و ساز ، کمبود آب و قاب های سیمانی که برخی از دلایل خشکیدگی درختان است جلوگیری کنیم، از طرفی یکی دیگر از علت های از بین رفتن درختان مربوط به این موضوع است که ما بستر را برای آنها محدود کرده ایم به طوری که بعضی از تصمیم گیرنده های ما فکر می کنند درخت ریشه نداشته و نیازی به ریشه ندارد که این فکر اشتباه است در اصل ریشه باید درون خاک باشد نه اینکه ریشه زیر چمن و بتن قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: موادی که به بدنه درخت می رسد غلظت شیرابه را بالا می برد بنابراین عطش کاذب در درخت ایجاد می کند که با آبرسانی منظم نتیجه مطلوب حاصل می شود البته تنها تزریق کود باعث شادابی درخت نمی شود بلکه حذف چمن به دلیل نیاز بالای آبی که دارد تکمیل کننده طرح بوده است.

نوری ادامه داد:تزریق کود مایع به درختان چنار براساس قوت،تاج و فرم شاخ و برگ درختان تعیین می شود که این تزریق بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت انجام می شود و مدت ۴۰ روز بعد از آن تاثیر کود مشخص خواهد شد. از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کرد که این مایع که به درختان تزریق می شود کود و برند خاصی نیست بلکه ترکیبات شیمیایی است که از عناصر آزمایشگاهی تهیه می شود.

شهردار منطقه ۸ در پایان تصریح کرد:در این طرح درختانی که دارای برگ زرد رنگ هستند در الویت تزریق کود مایع قرار می گیرند به طوری که در بررسی و آزمایشی که توسط ناظر گیاه پزشکی با دستگاه مخصوص انجام می شود باید درختان به وضعیت نرمال شیمیایی بین ۴۵ تا ۵۰درصد برسند.

 

دیدگاه کاربران