عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر تبریز:

اولویت بندی وپرهیزازپراکنده کاری ضرورت پروژه های عمرانی تبریز است

کد خبر: 73629
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۲۵ ب.ظ

رئیس کمیسیون عمران وتوسعه شورای اسلامی شهر تبریز، اولویت بندی و پرهیز از پراکنده کاری را از ضرورت های پروژه های عمرانی در این شهر عنوان کرد.

ایرج شهین باهر عضو شورای اسلامی شهر تبریز
شناسهٔ خبر: ۳۷۱۲۴۰۸ – چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ – ۱۱:۵۹
استانها > آذربایجان شرقی
تبریز –

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج شهین باهر پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید مشترک کمیسیون های عمران و شهرسازی شورا از پروژه احداث امتداد ٤٢ متری انقلاب گفت: احداث امتداد خیابان ٤٢ متری بعنوان یکی از پروژه های اساسی شورای دور چهارم است که تا امروزبیش از یکصد میلیارد تومان بودجه برای احداث آن مصوب شده است.

وی ادامه داد: این پروژه به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های شهری در منطقه کم برخوردار ۴۲ متری در حال اجرا است و امید آن می رود که پس از تکمیل و بهره برداری، تحول عظیمی در منطقه ایجاد کند زیرا اهمیت این پروژه فارغ از بحث ترافیکی، زیرساخت اساسی برای مدیریت بحران شهر تبریز بوده و شریان دسترسی به بافت پر و متراکم شمال تبریز خواهد بود و زمینه ای موثر برای توانمند سازی و مقاوم سازی مساکن اهالی منطقه را فراهم خواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران وتوسعه شورای اسلامی شهر تبریز در زمینه مشکلات اجرای این پروژه تصریح کرد: اجرای چنین طرح بزرگی در منطقه شمال تبریز، با مشکلات عدیده ای روبرو است که مسئله اختلاف ارتفاع و توپوگرافی منطقه، یکی از آن هاست و رفع آن نیز، نیاز به کار کارشناسی وفنی دارد.

وی با تاکید بر عزم شورا و شهرداری بر رفع این مشکلات و اتمام این پروژه، اظهار داشت: درحال حاضربا توجه به وضعیت اقتصادی شهرداری و لزوم رعایت اقتصاد مقاومتی رعایت الویت بندی و جلوگیری از پراکنده کاری ضرورت پروژه های عمرانی شهر تبریز است و بر همین اساس کمیسیون عمران در تلاش است تا ضمن جلوگیری از آغاز پروژه های غیر الویت دار، پروژه های نیمه کاره و ضروری را باالویت بندی و فاز بندی سریعا به نتیجه برساند.

شهین باهر افزود: به همین دلیل سعی می کنیم باتوجه به بلا تکلیفی شهروندان منطقه و نیمه کاره ماندن کار، فاز اول این پروژه را که صرفاحدود ۲۵ واحد مسکونی آن تملک نشده است، با انجام تملک و دیگر اقدامات عمرانی، تا خیابان کوثر، اجرا کرده و به بهره برداری رسانیم.

رئیس کمیسیون عمران وتوسعه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: درعین حال برای اجرای فاز دو پروژه نیز که از خیابان کوثر تا یوسف آباد بوده و توپوگرافی بسیار ناهمواری دارد، باید مطالعات اساسی جهت ارائه راهکارهای اجرایی و فنی انجام گیرد تا اختلاف ارتفاع و شیب تندی که در این محدوده وجود دارد، مسیر خیابان را تحت الشعاع قرار نداده ومسیر احداثی بتواند خدمات مطلوبی رابه اهالی منطقه وکل شهر بدهد./مهر

دیدگاه کاربران