عضویت در خبرنامه الکترونیک

صداي مطالبه مردم تهران از شهرداري به بهشت نمي رسد

کد خبر: 73672
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۵۱ ب.ظ

ابوالفضل قناعتی عضو شورای اسلامی شهر تهران که پیگیر مشکلات اهالی محل و کسبه این خیابان بوده است می گوید: شهرداری طرحی را آماده و به شورای شهر ارائه کرده است که در نهایت بایستی شورای شهر درباره ساماندهی محور ۱۷ شهریور تصمیم گیری کند.

به گزارش حوزه شهری نداي مردم، صدای اعتراض های اهالی پیاده راه ۱۷ شهریور از میدان امام حسین(ع) تا میدان شهدا سال هاست که به گوش مسئولین شهری نمی رسد و اهالی کسبه و محل این خیابان برای اعتراض به پیاده راه شدن آن محور چندین بار در جلوی درب شورای اسلامی شهر و همچنین شهرداری در خیابان بهشت تجمع کردند، اما به هیچ نتیجه ای نرسیدند.

در تازه ترین اعتراض ها، روز سه شنبه تعدادی از اهالی محل و کسبه خیابان ۱۷ شهریور مجددا جلوی درب شورای شهر دست به اعتراض زدند و با پلاکاردهایی که در دست داشتند، خواستار بازگشایی محور پیاده راه بودند تا خودروها بتوانند تردد داشته باشند و تا حدی از مشکلات کسبه کاسته شود.

در همین حال یکی از اهالی کسبه این خیابان می گوید: ما وتعدادی زیادی از افرادی که در جلوی شورای شهر تجمع کردیم، از كسبه ميدان امام حسين هستيم بابت باز شدن اين ميدان ما الان ۴ساله كه داريم به شوراي شهر نامه می دهیم، اعضاي محترم شوراي شهر گفتن كه اين طرح غير كارشناسي بوده وبايد بازگشايي بشه من از شهردار محترم تهران تقاضا دارم كه يه فكري به حال كسبه ومردم اين محل بشه به گفته شوراي شهر طبق نظر سنجي انجام شده از كسبه ومزدم اين محل همه از اين طرح ناراضي هستن وقرار بود كه اين هفته در صحن شورار بررسي بشه به خدا اينجا شده پاتوق افراد بيكار و ولگرد.

این کاسب محل در ادامه می گوید: شهرداری تهران هزینه زیادی برای پیاده راه کردن این محور از بیت المال خرج کرد. به دلیل آنکه بیشتر اهالی کسبه این خیابان مشغول به خرید و فروش اتومبیل و موتورسیکلت بودند، با بسته شدن این محور کاسبی آنها کلا تعطیل شده و حتی شهرداری با وجود وعده های زیادی که به کسبه داده بود، اما هیچ اقدامی عملیاتی نشده است.

همچنین به اعتقاد دیگر اهالی، عمده ترین اعتراض آنها به تجمع معتادان و بروز مشاغلی مانند قهوه خانه داری و قلیان سراهاست. همچنین ترافیک گره خورده در خیابان ها و معابر اطراف باعث کلافه شدن مردم و ساکنان این محله شده است. پیش از این قرار بود شهرداری تهران طرح ساماندهی خیابان ۱۷ شهریور را به شورای شهر تقدیم کند ولی با وجود پیگیری های مکرر مردم و اعضای شورای شهر، شهرداری تهران تاکنون در این باره اقدام موثری انجام نداده است.

در همین رابطه ابوالفضل قناعتی عضو شورای اسلامی شهر تهران که پیگیر مشکلات اهالی محل و کسبه این خیابان بوده است می گوید: شهرداری طرحی را آماده و به شورای شهر ارائه کرده است که در نهایت بایستی شورای شهر درباره ساماندهی محور ۱۷ شهریور تصمیم گیری کند. این طرح هم اکنون در کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر است و منتظر هستیم که این کمیسیون گزارش خود را به صحن علنی شورا ارائه دهد.

وی در ادامه افزود: بنده از ابتدا موافق بازگشایی محور بودم و تلاش خواهیم کرد که تصمیمی از شورای شهر به شهرداری ابلاغ شود که مشکلات اهالی محل و کسبه این خیابان به شدت کاهش پیدا کند و این محور پاتوق معتادین و دست فروشان بدون مجوز نباشد./تهران پرس

دیدگاه کاربران