عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شرکت آبفای شهری لنده:

میانگین مصرف آب در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از میانگین کشوری است

کد خبر: 73701
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۴۱ ق.ظ

رئیس شرکت آبفای شهری لنده گفت: میانگین مصرف آب در کشور ۱۲۰ لیتر است، اما در استان به ۱۵۰ لیتر رسیده که این بسیار نگران‌کننده و ناشی از عدم رعایت صحیح و اصولی مصرف آب است

به گزارش نداي مردم، محمد راکبی‌زاده ظهر امروز در جمع مردم شهرستان لنده با اشاره به وضعیت اداره آبفای شهری در گذشته گفت: زمانی که در این اداره مشغول به کار شد، انبوهی از مشکلات و مطالبات مردمی با خود به همراه داشت.

وی افزود: در طی دو سه سال اخیر اقدامات خوبی برای تأمین آب شرب مردم و همچنین تعویض خطوط انتقال آب صورت گرفته است.

رئیس شرکت آبفای شهری لنده تصریح کرد: شبکه آب شهری و شهرک‌ها با توجه به پوسیدگی و فرسودگی، تعمیر و مرمت شده و هم‌اکنون برای رفع مشکلات آب در این شهرک‌ها نیز یک منبع ذخیره ۱۰ هزار لیتری در بالادست این شهرک‌ها در حال احداث است.

راکبی‌زاده به مصرف نامتعارف آب در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و یادآور شد: ۹۳ درصد آب در بخش کشاورزی و تنها ۷ درصد برای شرب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تبیین کرد: میانگین مصرف آب در کشور ۱۲۰ لیتر است، اما در استان به ۱۵۰ لیتر رسیده که این بسیار نگران‌کننده و ناشی از عدم رعایت صحیح و اصولی مصرف آب است.

رئیس شرکت آبفای شهری لنده به تنش آبی در ۳۵۰ شهر کشور اشاره و تبیین کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از این مهم در امان نبوده و شهرهای دهدشت، دوگنبدان و سوق نیز درگیر این تنش آبی شده‌اند.

راکبی‌زاده با بیان اینکه در شهرستان لنده تنش و بحران آبی وجود ندارد، افزود: استفاده نامعقول از آب ما را به سمت کم‌‌آبی و تنش پیش‌ خواهد برد که باید مردم با رعایت اصول صحیح مصرف آب مانع از تنش و بحران کم‌آبی شوند.

وی ادامه داد: استفاده و یا انشعاب غیرمجاز در شهرستان لنده وجود ندارد.

به گزارش فارس؛ سخنان رئیس اداره آبفای شهری لنده با واکنش مردم روبه‌رو شد؛ تا جایی که از وی سؤال شد چرا ادارات خدمات‌رسانی همچون برق و شرکت گاز در موقع اتصال و نصب کنتور هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند، اما شرکت آبفای شهری برای نصب کنتور هزینه دریافت می‌کند؟

راکبی در پاسخ به این سؤال گفت: شرکت آبفای شهری در گذشته چنین برنامه‌ای داشته، اما از زمانی که خودگردان شده و اعتباری در این زمینه از دولت دریافت نمی‌کند مجبور به اخذ هزینه از مردم شده است.

وی در پایان به سوختگی اخیر پمپ‌های آب آبفای شهری اشاره و تشریح کرد: بیش از ۸۰ میلیون تومان برای تعمیر و تعویض این پمپ‌ها در ایام ماه رمضان هزینه شده است./فارس

دیدگاه کاربران