عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر کل ورزش و جوانان گلستان :

یک بانوی گلستانی مسافر پاراالمیپک ریو شد

کد خبر: 73735
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۵۲ ق.ظ

مدیر کل ورزش و جوانان گلستان گفت: زهرا دانایی طوس در رشته والیبال نشسته سومین مسافر گلستانی ریو دوژانیرو برزیل است که توانست به همراه تیم ملی بانوان به رقابت های پاراالمپیک راه یابد.

به گزارش نداي مردم،بهمن طیبی افزود: این بانوی ورزشکار گلستانی در رشته والیبال نشسته به همراه تیم ملی بانوان ایران به رقابت های پارالمپیک ریو اعزام می شود.
وی اظهار کرد: حضور سه ورزشکار گلستانی در رقابت های المپیک و پارالمپیک در تاریخ ورزش این استان سابقه نداشته است، زهرا دانایی طوس اولین بانوی اعزامی از گلستان به رقابت های المپیک وپارا المپیک است.
تیم والیبال نشسته بانوان پس از آنکه در سال گذشته در مسابقات پاراآسیایی اینچئون به مقام نایب قهرمانی دست یافت ،موفق شد برای اولین بار سهمیه حضور در مهمترین رویداد ورزشی معلولان جهان را به دست آورد.
دانایی طوس هم اکنون پیش از اعزام به مسابقات پارالمپیک ریو در اردوی آماده سازی تیم ملی به سر می برد.
زهرا دانایی طوس متولد سال ۱۳۶۲ در گنبدکاووس بوده و در ۱۹ سالگی به علت وجود توموری در زانوی خود، پای چپش را از دست داد.
وی از سال ۸۹ والیبال نشسته را آغاز کرد و حدود یک سال بعد به اردوی تیم ملی دعوت شد.
نایب قهرمانی مسابقات پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی در سال ۹۳ و ۹۴ و کسب سهمیه پارالمپیک، نایب قهرمانی مسابقات آسیا و اقیانوسیه در فروردین ۹۳، کسب مدال برنز مسابقات لیگ باشگاه های کشور در سال ۹۳ همراه با باشگاه ثامن الحجج سبزوار، کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور سال ۹۲ در تیم روانکارهای گلستان، انتخاب به عنوان جوان برتر سال ۹۳ در استان گلستان و جوان برتر سال ۹۵ در شهرستان گنبد کاووس مهمترین عناوین و افتخارات شخصی و تیمی بانوی ورزشکار گلستانی است.
تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران دهم شهریور ماه عازم ریو خواهد شد و در گروه یک مسابقات با تیم های چین، آمریکا و رواندا هم گروه است.
چهار تیم دیگر این مسابقات را روسیه، کانادا، اوکراین و برزیل تشکیل می دهند که در گروه ب قرار دارند.
طیبی با اشاره به حضور تیم ملی فوتوالی ایران در رقابت های المپیک ریو گفت: هر چند رقابت های این رشته امسال به ضورت آزمایشی در المپیک برگزار می شود، ولی تاکنون حضور یک گلستانی در این تیم آن هم به عنوان سرمربی قطعی شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان گلستان افزود: ‘جعفر حاجی صفری’ سرمربی تیم ملی فوتوالی کشور، از ورزشکاران و مربیان موفق گلستان می باشد و امید داریم بازیکنان گلستانی حاضر در اردوی تیم ملی، بتوانند با درخشش در اردوها، به عنوان بازیکن اعزامی به ریو انتخاب شوند.
در تیم ملی فوتوالی کشورمان اعزامی به رقابت های المپیک ریو که روز پنجشنبه گذشته نخستین مرحله اردوی خود را در شهرستان بجنورد با حضور ۱۰ ورزشکار پشت سر گذاشت، هفت ورزشکار از استان گلستان حضور داشتند و باید منتظر اعلام لیست مرحله دوم اردو که شش نفر خواهند بود، از سوی کادر فنی تیم ملی باشیم./ایرنا

دیدگاه کاربران