عضویت در خبرنامه الکترونیک
پیشکسوت استقلال:

بازیکنان خوبی امسال در خدمت استقلال هستند / بهترین تاریخ برای دربی انتخاب شد

کد خبر: 73738
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۵۶ ق.ظ

پیشکسوت استقلال گفت: «هفته ششم برای دربی بهترین انتخاب بود چرا که دو تیم در کوران مسابقات هنوز قرار نگرفتند و می‌توانند بازی‌های جذابی ارائه دهند.»

به گزارش نداي مردم، مراسم قرعه کشی شانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال برگزار شد. طبق قرعه‌کشی انجام‌شده، استقلال و پرسپولیس در هفته ششم لیگ شانزدهم به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار که هشتاد و سومین دربی دو تیم تهرانی است روز ۲۶ شهریورماه برگزار می‌شود.

صادق ورمزیار درباره مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر اظهار داشت: «‌به نظر من قرعه مناسبی در هفته‌های اول و دوم به استقلال و پرسپولیس افتاد. با توجه به اینکه بازی‌ها در هفته اول لیگ سنگین نیستند و بازیکنان هم هنوز به هارمونی نرسیدند بنابراین قرعه مناسبی دارند.»

وی افزود: «‌معمولا بازی‌های لیگ برتر در هفته‌های سوم و چهارم اهمیت چندانی ندارد اما از هفته ششم به بعد حساسیت بازی ها دوچندان می شود و تیم ها تنها به فکر جمع کردن امتیاز هستند.»

پیشکسوت استقلال در خصوص زمان برگزاری دربی هشتاد و سوم و رویارویی استقلال با پرسپولیس نیز گفت: «‌معمولا در هفته‌های اول استرس بازی‌ها کمتر است اما هر چقدر بازی‌ها به هفته‌های پایانی کشیده می شود استرس آن بیشتر است. بنابراین بازی‌ای که امتیاز آن چندان محاسبه نمی شود بهتر است در هفته‌های اولی لیگ برتر برگزار شود تا بازیکنان به دور از استرس و فشار روانی به میدان بروند.»

ورمزیار با تاکید بر اینکه ماهیت دربی عملکرد جذاب تیم‌هاست، عنوان کرد: «‌دو تیم پرسپولیس و استقلال از قدیم به دنبال این بودند که در دربی برای یکدیگر کری بخوانند و بازی جذابی ارائه دهند. به نظرم قرار گرفتن دربی در هفته ششم برنامه ریزی بسیار خوبی بود چرا که تیم ها اول راه هستند و هنوز در کوران مسابقات لیگ قرار نگرفتند و می‌توانند یک بازی جذابی ارائه دهند.»

پیشکسوت استقلال در پایان به وضع استقلال در فصل جدید اشاره کرد و گفت: «‌خوشبختانه تیم خوبی برای فصل آینده بسته شده است و بازیکنان خوبی امسال در خدمت استقلال هستند. البته در برخی پست‌ها نقاط ضعفی دیده می‌شود که فکر می‌کنم با تمرینات پرفشار تا هفته چهارم مرتفع شود. در مجموع ۹۰ درصد مجموعه خوب پیش رفته است و احتمالا تا شروع لیگ به صد درصد آمادگی خواهد رسید.»

دیدگاه کاربران