عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی :

پایان نخستین دوره مسابقه های سوارکاری جام سهند در مراغه

کد خبر: 73742
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰ ق.ظ

اولین دوره مسابقه های سوارکاری استقامت کشور ‘جام سهند’ در مراغه با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

به گزارش نداي مردم، رحیم مرادنژاد با اسب ژاندارک از استان لرستان، آرش میهمی با اسب بابیلوس از استان کردستان و داود وفائی سالارپور با اسب طوفان از لرستان به ترتیب مقام های اول تا سوم مسافت ۱۰۰ کیلومتر را کسب کردند.
در مسافت ۸۰ کیلومتر نیز علی مرادنژاد با اسب بیداد و علی مرادی با اسب جوشن هر دو از لرستان مقام های اول و دوم و میلاد پایدار با اسب قره خان از آذربایجان شرقی نیز عنوان سومی این مسابقه ها را کسب کرد.
در اولین دوره مسابقه های سوارکاری استقامت کشور ‘جام سهند’ در مراغه از جمع ۲۵ شرکت کننده ۱۴ نفر از مسافت ۴۰ کیلومتر به رده ۶۰ کیلومتر و از ۹ شرکت کننده مسافت ۶۰ کیلومتر سه نفر به رده ۸۰ کیلومتر راه یافتند.
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، در آیین اختتامیه این مسابقه ها گفت: این استان از گذشته در ورزش های سوارکاری جزء استان های مطرح کشور بود.
اکبر فرج الهی، افزود: براین اساس فدراسیون سوارکاری کشور ضروری است موافقت خود را برای برگزاری دوره های مختلف سوارکاری در تمامی رشته های این ورزش در این استان اعلام کند.
طبق اعلام هیات سوارکاری مراغه، در نخستین دوره این رقابت ها، ۵۵ اسب سوار از شش استان کشور شامل ورزشکارانی از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، لرستان، خوزستان، کرمانشاه و سنندج حضور داشتند که از این تعداد هفت نفر شرکت کننده زن بودند.
رقابت های سوارکاران روز جمعه در روستای کرج آباد این شهرستان در دو مسافت اصلی ۸۰ و ۱۰۰ کیلومتر برگزار شد و همچنین سوارکاران از چهارشنبه به منظور برگزاری کلاس های توجیهی و آزمایش های دامپزشکی ویژه اسب ها در مراغه حضور یافته بودند.
این مسابقه ها با عنوان جام سهند در پنج مسافت ۲۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ کیلومتر برگزار شد که به سه نفر برتر در مسافت های ۸۰ و ۱۰۰ کیلومتر جوایزی تعلق گرفت.
شهرستان مراغه با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است./ایرنا

دیدگاه کاربران