عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار کنگاور :

انتظارات کنگاوری ها از دولت برای توسعه شهری

کد خبر: 73747
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸ ق.ظ

در آستانه نخستین سفر کاروان تدبیر و امید به کرمانشاه مسئولان شهری کنگاور از مطالبات و انتظارات سخن می گویند که امید به دولت امید، وجه مشترک تمام آن ها است.

به گزارش نداي مردم،شهردار کنگاور اظهار کرد: سفر استانی رئیس جمهوری به کرمانشاه، فرصت بسیار خوبی برای توسعه هر چه بیشتر شهر کنگاور است.
اردشیر مولایی افزود: سفر رئیس دولت یازدهم به کرمانشاه می تواند به اختصاص بودجه برای طرح های نیمه تمام و بررسی نیازهای استان در بخش های مختلف شهری و روستایی منجر شود.
وی با اشاره به اینکه طرح های زیادی در شهر کنگاور با هدف خدمت رسانی به مردم باید اجرا شود، ادامه داد: احداث کمربندی در ضلع شمالی شهر، تکمیل و تجهیز بوستان های شهرک آموزگار، بلوار سلطان آباد و ولایت (ورودی از سمت همدان) از مهمترین ها طرح های عمرانی این شهر است.
مولایی با بیان اینکه درآمد شهرداری از محل ساخت و سازهای شهری که طبق قانون باید دریافت شود، به طور محسوسی در سال های اخیر کاهش یافته است، اظهار داشت: درآمدهای شهرداری کنگاور از محل ساخت و سازها بوده اما با رکودی که در این حوزه ایجاد شده، کاهش چشمگیری داشته است.
شهردار کنگاور، اختصاص اعتبار برای پرداخت بدهی شهرداری به پیمانکاران را از دیگر خواسته های خود از دولت برشمرد.
وی افزود: در سال های گذشته به دلیل تخصیص نیافتن کامل اعتبارات شهرداری، این نهاد مردمی امروز بدهی زیادی به پیمانکاران دارد که نیازمند کمک از سوی دولت در این بخش هست.
وی در ادامه با تاکید بر توجه دولت به بهسازی بافت های فرسوده شهری کنگاور، تصریح کرد: بهسازی و نوسازی یکی از مقرون به صرفه ترین سیاست های تامین مسکن است که به طور قطع بدون مشارکت بخش خصوصی و ورود شهرداری به سرانجام نخواهد رسید.
مولایی با اشاره به اینکه هر محله و بخش ویژگی های خاص خود را داشته و نیاز است برای باز زنده سازی آن از راهکارهای مناسب تری استفاده کرد، ادامه داد: برای نمونه حفظ و احیای بافت های واجد ارزش از مهمترین موارد در بازآفرینی محله های تاریخی است.
شهردار کنگاور به دیگر مطالبات این شهر از هیات دولت اشاره کرد و افزود: اختصاص اعتبار برای
توسعه فضاهای تفریحی، ایجاد شهر بازی، احداث دریاچه مصنوعی و تخصیص اعتبار برای دفع آب های سطحی و توجه به زیرساخت ها و امور زیربنایی شهر از مهمترین خواسته های مردم این شهر از رئیس جمهوری است.

*بیکاری؛ اولویت مطالبه شهرستان کنگاور در سفر رئیس جمهوری

نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استانها نیز در گفت و گو با ایرنا، گفت: مهمترین مساله این شهرستان که باید در سفر رئیس جمهوری مطرح شود، حل معضل بیکاری در این منطقه است.
عباس رحمتی با تاکید بر اینکه باید اعتبارات ملی استان تقویت شود، افزود: مهمترین چالش استان، بیکاری می باشد.
وی اضافه کرد: متاسفانه کرمانشاه سالهاست که رتبه اول بیکاری در کشور را دارد از این رو باید برای این موضوع چاره اندیشی کرد.
رحمتی بیان کرد: حضور نداشتن بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و بی توجهی و پیگیری نکردن مسئولان و جذب اعتبارات مربوطه را مهمترین عامل بیکاری جوانان این شهرستان برشمرد.
نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استانها یادآور شد: مجهز نبودن بیمارستان شهید چمران، کمبود پزشک متخصص و دفع زباله های خانگی و عفونی از دیگر مشکلات بهداشت و درمان شهر کنگاور محسوب می شود.
رحمتی با تأکید بر لزوم اهتمام ویژه هیات دولت در خصوص معضل زیست محیطی و ریزگردها، اظهار کرد: در سفر رییس جمهور به استان، مشکل ریزگردها به عنوان یک مطالبه مهم مردمی باید در دستور کار قرار گیرد.
وی در ادامه با اشاره به مطالبات مردم کنگاور از رئیس جمهوری، گفت: ساماندهی دومین بنای سنگی ایران زمین و لزوم توجه مسئولان استانی به جذب اعتباراتی که از سوی شهرستان برای معبد آناهیتا اختصاص داده می شود ، تبدیل معبد آناهیتا به قطب گردشگری منطقه با توجه به قرار گرفتن در مسیر آزاد راه کربلا، دستور اختصاص اعتبارات ملی برای ساماندهی بافت های فرسوده شهری و دستور ویژه برای تکمیل واحدهای مسکونی مهر «غم تسلی» در کنگاور و تکمیل راه آهن غرب کشور از جمله مهم ترین درخواست ها از دکتر روحانی می باشد.
نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استانها در ادامه بیان داشت: اختصاص کمک های مالی و اعتباری برای اجرای طرح های شهری از جمله تامین آب شرب شهری و تکمیل سد آناهیتا، نوسازی شبکه فاضلاب شهری، احداث شهربازی مدرن، احداث بوستان در سطح شهر، اجرای طرح زباله سوزی و تولید برق و نیز اختصاص اعتبار برای احداث کمربندی شمالی شهر، اختصاص اعتبار برای تقاطع غیر هم سطح در محدوده کارخانه را از دیگر مطالبات شورای اسلامی شهر کنگاور از رئیس جمهوری دانست که عملی شدن آنها منجر به توسعه و پیشرفت این شهر خواهد شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر کنگاور نیز به خبرنگار ایرنا گفت: با اینکه کنگاور به عنوان شهر تدین و تمدن شناخته شده، اما از هیچ امکانات فرهنگی بهره مند نیست.
علی آقایی بیان کرد: یکی از برنامه های شهرداری، احداث فرهنگسرا در شهر کنگاور است.
وی اظهار داشت: ایجاد زیرساخت ها در نواحی مختلف شهری کنگاور به تنهایی از عهده شهرداری برنمی آید و ضرورت دارد که دولت هم به این حوزه ورود پیدا کند./ايرنا

دیدگاه کاربران