عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران :

هجوم مهاجران به کلانشهرها کیفیت زندگی را کاهش می دهد

کد خبر: 73752
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵ ق.ظ

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مهاجرت جمعیت از شهرهای بزرگ به کلانشهرها گفت: کاهش سرانه های زندگی باعث می شود کیفیت زندگی کم شود و دچار معضلات و چالش های بزرگ در سکونتگاه های غیر رسمی باشیم.

به گزارش نداي مردم، محمد سالاری، با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس شوراها و شهرداران، اظهارداشت: یکی از راه های اساسی تبادل تجربیات هم در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی و هم در حوزه اجرا و هم در حوزه مطالعات برگزاری همین همایش ها و جشنواره های بین المللی است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در این نوع اجلاس ها می توانیم از تجربیات و تخصص های کاشناسان و صاحب نظران کشورهای دیگر در حوزه مدیریت شهری استفاده کنیم.

سالاری با بیان اینکه همین اجلاس جهانی شهرداران و شوراهای یکی از اقدامات بسیار خوبی است که دارد اتفاق می افتد، اذعان داشت: امیدواریم پنل های تخصصی مورد استقبال کارشناسان، متخصصان شهرسازی و صاحب نظران مدیریت شهری قرار بگیرد تا بتوانیم این تبادل تجربیات را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در این اجلاس حضور جدی دارد، تصریح کرد: نقطه نظراتی را برای ارائه در این اجلاس خواهیم داشت و هم در تعاملی که با صاحب نظران حوزه ماموریت های شهرسازی و معماری داریم، سعی می کنیم از نظرات کشورهای دیگر برای اجرا و تصمیم گیری در تهران استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اولویت های قابل طرح در اجلاس شوراها و شهرداران تاکید کرد: اقتصاد شهری و ایجاد درآمدهای پایدار موضوع بسیار مهمی که در اداره کلان شهرها با مشکل مواجه هستیم.

سالاری، جمعیت پذیری در کلانشهرها را از دیگر دغدغه های مدیریت شهری برشمرد و افزود: اساساً در جامعه جهانی جمعیت از شهرهای کوچک به سمت شهرهای بزرگ و کلان شهرها مهاجرت می کند و کلانشهرهای بزرگ جمعیت قابل توجهی پیدا می کنند و باعث می شود سرانه های زندگی کاهش یابد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: کاهش سرانه های زندگی باعث می شود کیفیت زندگی کم شود و دچار مشکلات، معضلات و چالش های بسیار بزرگ در سکونتگاه های غیر رسمی باشیم.

سالاری ادامه داد: بافت فرسوده و نحوه مقابله با آن و نحوه احیا و بهسازی بافت فرسوده از مهم ترین موضوعاتی است که می توان در اجلاس شوراها و شهرداران مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: موضوعاتی مثل پیاده راه محوری، جایگزینی حمل و نقل عمومی به جای حمل و نقل شخصی از دیگر موضوعات مهمی است که می توان در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران به آنها پرداخت./شبستان

دیدگاه کاربران