عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اداره کالای اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان :

وانت بارهای فاقد بارنامه در زنجان اعمال قانون می شوند

کد خبر: 73773
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۴۰ ق.ظ

رئیس اداره کالای اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: همه وانت بارهایی که در سطح راه های این استان ظرفیت حمل دو تن کالا را دارند و فاقد بارنامه حمل کالا هستند با همکاری پلیس راه اعمال قانون خواهند شد.

به گزارش نداي مردم، سید جلال ابوالقاسمیان افزود: به منظور ایجاد نظم در نحوه بهره برداری، تردد وانت بارها در جاده های برون شهری و ارتقا سطح ایمنی سفرهای جاده ای فعالیت وانت بارها در جاده های استان زنجان از آبان امسال ناوگان حمل و نقل باری ساماندهی می شود.
وی یادآورشد: هم اکنون ۶۷ شرکت حمل کالا در سطح استان زنجان فعال است که از این تعداد ۶ شرکت مجوز حمل بار را دارند.
رئیس اداره کالای اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: شرکت های مجوز حمل با در شهرستان های زنجان، ابهر و طارم هر کدام دو شرکت فعالیت می کنند.
ابوالقاسمیان تاکید کرد: امسال همه وانت بارهای حمل بار در سطح این استان بدون بارنامه قانونی اقدام به حمل کالا کرده اند که تا چهار ماه آینده کنترل شدید در این خصوص انجام و قانون برای این خودروها اعمال خواهد شد.
وی ادامه داد: شرکت های حمل و نقل فعال بین شهری کالا که دارای مجوز فعالیت معتبر از سازمان حمل و نقل و پایانه های هستند، می توانند نسبت به صدور بارنامه حمل ونقل جاده ای برای رانندگان مجاز و وانت بارهای واجد شرایط با رعایت ضوابط اقدام کنند.
رئیس اداره کالای اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: کسانی که تمایل به تاسیس و بهره برداری ازشرکت های اختصاصی حمل ونقل سبک بین شهری’وانت بارها ‘ را داراند می توانند مطابق آخرین آیین نامه تاسیس و بهره برداری ازشرکت های حمل ونقل اقدام کنند.
ابوالقاسمیان، شرایط اخذ مجوز حمل و نقل سبک بین شهری را، دارا بودن حداقل ۱۰ دستگاه وانت بار به نام مدیرعامل یا اعضای هیات مدیره با حداقل ۱۰ درصد سرمایه یا سهام شرکت، ارایه سند مالکیت یا اجاره نامه حداقل یک ساله برای دفتر کار، داشتن تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری، دسترسی به اینترنت نسبت به تاسیس و بهره برداری از شرکت های اختصاصی حمل و نقل سبک بین شهری ‘وانت بار’ و صدور بارنامه برشمرد.
وی یادآورشد: شیوه نامه فنی نحوه صدور بارنامه الکترونیکی و نرم افزارهای لازم آن به زودی تهیه و اعلام خواهد شد.
رئیس اداره کالای اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: صدور بارنامه الکترونیکی فقط برای وانت بارهایی که به صورت ۶ دانگ در تملک راننده بوده و توسط رانندگان مالک پس از اخذ مجوز از سازمان راهداری و با استفاده از سیستم تحت وب و یا اپلیکیشن موبایل امکان پذیر است.
استان زنجان ۱۷۰ دستگاه اتوبوس، ۳۳۶ دستگاه مینی بوس و ۶۱۱ دستگاه خودروی سواری وجود دارد.
حمل و نقل ناوگان باری در این استان نیز چهار هزار و ۸۹۱ دستگاه است.
این استان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگ راه، راه های اصلی، فرعی دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی و ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر نیز راه هم سنگ است./ ایرنا

دیدگاه کاربران