عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل حمل ونقل و پایانه های خراسان رضوي:

تردد وانت بارها در راه های برون شهری ساماندهی می شود

کد خبر: 73779
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰ ق.ظ

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های خراسان رضوی گفت: تردد وانت بارها در راه های برون شهری با ابلاغ دستور العمل مربوطه از ابتدای آبان ماه امسال اجرایی می شود.

به گزارش نداي مردم، جواد وحدتی فرد گفت: به منظور ساماندهی ناوگان وانت بار وایجاد نظم و قاعده در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده های برون شهری و ارتقا سطح ایمنی جاده های کشور دستورالعمل لازم در این رابطه در سطح کشوری تهیه وتدوین شده است.
وی افزود: با استناد به ماده هفت قانون تغییر نام وزارت راه وآیین نامه اجرایی تبصره یک ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی وبر اساس مصوبه ۲۸ بهمن ماه هیات وزیران مبنی بر حذف بند پنج ماده یک آیین نامه اجرایی موارد معافیت استفاده از برگه های صورت وضعیت وبارنامه و ماده دو قانون الزام شرکت ها و موسسات ترابری جادهای به استفاده از صورت وضعیت وبارنامه وقانون تجارت الکترونیکی ،این ساماندهی انجام می شود.
مدیرکل حمل ونقل و پایانه های خراسان رضوی عنوان کرد: این دستور العمل از اول آبانماه سال جاري ابلاغ می شود و طبق آن شرایط فعالیت رانندگان حمل ونقل کالای سبک(وانت بار ) برون شهری بر اساس دستورالعمل صدور، تمدید ، تعویض و لغو برگ فعالیت رانندگان حمل ونقل برون شهری و روستایی خواهدبود.
وحدتی فرد افزود: در این راستا دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی پنجم ابتدایی برای صدور برگ فعالیت برای متقاضیان رانندگی وانت بار کافی است و افرادی که ظرف یک سال از شروع طرح ثبت نام کنند ارائه گواهی تحصیلی پایین تر از پنجم ابتدایی یا نهضت سواد آموزی بلامانع است.
وی گفت: بر این اساس برای ورود به بخش حداقل سن راننده وانت بار ۲۳ سال و حداکثر ۵۵ سال است و رانندگان دارای برگ فعالیت حمل ونقل باری بین شهری می توانند در حمل ونقل باری سبک فعالیت کنند.
مدیرکل حمل ونقل و پایانه های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وانت بارهایی که در این ناوگان فعالیت خواهند کرد هم باید دارای شرایط خاصی باشند ازجمله حداکثر ۱۵ سال سن خودرو ، داشتن گواهینامه فنی مجاز و معتبر ، دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث ، ارتفاع مجاز و طول بار و غیره باشد.
وحدتی فرد گفت: متقاضیان و فعالان بخش حمل و نقل سبک بین شهری می توانند از طریق روش های تعیین شده چون صدور بارنامه توسط شرکت های حمل و نقل موجود، تاسیس و بهره برداری از شرکت های اختصاصی حمل ونقل سبک بین شهری به منظور صدور بارنامه و صدور بارنامه توسط راننده واجد شرایط اقدام نماید./قدس

دیدگاه کاربران