عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران :

پروژه تصفیه خانه شهری پیشوا با ۷۰ درصد پیشرفت کاری درحال اجراست

کد خبر: 73784
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵ ق.ظ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران گفت: پروژه احداث فاضلاب شهری پیشوا با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

به گزارش نداي مردم، علیرضا کارگری روز شنبه در جریان بازدید از پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهری پیشوا که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد، افزود: این تصفیه خانه با ظرفیت بیش از ۱۱ هزار مترمکعب احداث می شود که با تامین اعتبارات موردنیاز، مدول اول آن در نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی و پیگیری های انجام شده، پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهرستان پیشوا برغم محدودیت های مالی از پیشرفت مطلوبی برخوردار است.
کارگری افزود: اجرای طرح فاضلاب و به ویژه ساخت و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب علاوه بر مزیت های زیست محیطی، استفاده از پساب تصفیه خانه در بخش کشاورزی، صنعتی و فضای سبز در طرح تعادل بخشی منابع آب های زیر زمینی منطقه نیز بسیار موثر است.
به گفته وی، بیش از ۷۰ درصد آب مصرفی شهرها به فاضلاب تبدیل می شود در صورتی که با احداث شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه می توان بار دیگر آب را به چرخه مصرف به ویژه در بخش کشاورزی بازگرداند.

* احداث تصفیه خانه فاضلاب یکی از طرح های ماندگار دولت یازدهم در شهرستان پیشوا
محمد کرم محمدی فرماندار شهرستان پیشوا نیز در این بازدید با اشاره به اینکه احداث تصفیه خانه فاضلاب یکی از طرح های ماندگار دولت یازدهم در این شهرستان است، گفت: اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه خانه پیشوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ضمن جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی، بسیاری از مشکلات شهرستان به ویژه در شهرک های تازه تاسیس را رفع می کند.
وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی و کاهش نزولات جوی و خشکسالی های اخیر ، اجرای طرح تصفیه فاضلاب امری ضروری است و راهکاری مهم برای مقابله با بحران کم آبی محسوب می شود.
وی افزود : اجرای طرح فاضلاب پیشوا یکی از طرح های ماندگار دولت است که با وجود محدودیت های مالی، اجرای آن به عنوان یکی از ۲۶ طرح اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد.
شهرستان پیشوا با بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است. /ایرنا

دیدگاه کاربران