عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان :

پایان حصارکشی معبد داش کسن سلطانیه تا یک ماه آینده

کد خبر: 73807
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹ ق.ظ

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بر اساس پیش‌بینی‎های صورت گرفته حصارکشی معبد داش کسن تا یک ماه آینده به پایان می‎رسد.

به گزارش نداي مردم، یحیی رحمتی اظهار داشت: پروژه‎های مختلفی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در دست اجرا است.

وی با اشاره به اینکه حصارکشی و ساماندهی مقبره چلپی اوغلی یکی از این اقدامات مورد نظر توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان به شمار می‎رود، تصریح کرد: حصارکشی برای معبد تاریخی داش کسن از دیگر پروژه‎های این اداره کل به شمار می‎رود که بر اساس پیش‎بینی‎های به عمل آمده تا یک ماه آینده این طرح به پایان خواهد رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه حصارکشی معبد داش کسن برای نخستین بار صورت می‎گیرد، اضافه کرد: مطالعات بدنه‎سازی جداره شهری سلطانیه نیز در حال حاضر به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه بدنه‎سازی مورد نظر با توجه به ارزش‌های معماری اجرا خواهد شد، یادآور شد: اجرای حاشیه چمن سلطانیه از دیگر طرح‎های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان محسوب می‎شود.

رحمتی با تاکید بر اینکه حاشیه مورد نظر در جوار چمن سلطانیه و در حاشیه جاده ورودی به شهر احداث می‎شود، ادامه داد: این طرح بالغ بر ۵۰۰ متر است.

وی با اشاره به اینکه اجرای حاشیه در چمن سلطانیه در حال حاضر توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان آغاز شده است، افزود: این پروژه‎ها از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار هستند./ فارس

دیدگاه کاربران