عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان :

نخستین کتابخانه سیار شهری گیلان راه اندازی می شود

کد خبر: 73836
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۲۸ ب.ظ

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان از راه اندازی نخستین کتابخانه‌ سیار شهری کانون در استان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، علی پورحسن، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به راه اندازی نخستین کتابخانه سیار شهری این کانون در استان به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: این کتابخانه به منظور فراهم کردن بستر لازم جهت بهره‌مندی کودکان و نوجوانانی که دسترسی کمتری به مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون دارند، راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه سیار شهری میهمان پارک‌ها و بوستان‌های سراسر استان است افزود: نخستین کتابخانه سیار شهری با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و دسترسی آسان‌تر مخاطبان به کتاب و محصولات فرهنگی در سطح استان فعالیت می‌کند.

پورحسن اظهار کرد: این کتابخانه سیار با فعالیت‌های متنوع خود و همراهی مربیان به معرفی فعالیت‌های خلاقانه و کتاب‌محور کانون پرورش فکری پرداخته و علاوه بر عرضه‌ محصولات فرهنگی، فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری را در این قالب ارائه می‌کند.

وی افزود: نخستین کتابخانه سیار شهری پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان از دوشنبه(۲۸ تیر‌) در پارک دانشجوی رشت راه‌اندازی می‌شود.

پورحسن در ادامه از فعالیت چهار کتابخانه پستی در استان خبر داد و گفت: این کتابخانه‌ها در شهرهای رشت، آستارا، تالش و لاهیجان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به وجود ۳۱ مرکز ثابت کانون پرورش فکری در استان تصریح کرد: همچنین یک مرکز سیار روستایی در آستارا و یک مرکز فرهنگی هنری فراگیر (ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های خاص) در رشت فعالیت‌ می‌کند./شبستان

دیدگاه کاربران