عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون فرماندار زیرکوه :

اختصاص ۷ میلیارد تومان بودجه عمرانی به شهرستان زیرکوه

کد خبر: 73853
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۵۳ ب.ظ

معاون فرماندار زیرکوه از اختصاص ۷ میلیارد تومان بودجه عمرانی به این شهرستان خبر داد و گفت: مدیران نگاه دستگاه محور به اعتبارات تملک دارایی نداشته باشند و اعتبارات باید با در نظر گرفتن نیازها و بر اساس اولویت‌ها توزیع شود.

به گزارش نداي مردم، امین مصطفوی‌نیا ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی زیرکوه ضمن ارائه گزارش نحوه اختصاص بودجه به هر دستگاه دولتی، اظهار داشت: مدیران نگاه دستگاه محور به اعتبارات تملک دارایی نداشته باشند زیرا این اعتبارات باید با در نظر گرفتن تمامی نیازهای شهرستان و بر اساس اولویت‌ها توزیع شود.

وی با بیان اینکه تصمیمات کمیته برنامه‌ریزی نقش مؤثر و تعیین کننده‌ای در پیشبرد و تحقق اهداف و برنامه‌های کلان شهرستان در بخش‌های مختلف ایفا می‌کند، تاکید کرد: جایگاه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در ایجاد و اصلاح زیر ساخت‌های شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

معاون فرماندار زیرکوه با بیان اینکه مبلغ یک‌میلیارد تومان اعتبار راه‌اندازی شهرستان‌های جدیدالتاسیس در سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ به شهرستان اختصاص یافته است که در سال جاری دیگر این اعتبار را نداریم، افزود: در حال حاضر حدود هفت‌میلیارد تومان بودجه به شهرستان ابلاغ شده که حدود یک‌و‌نیم میلیارد آن الزامات بودجه از قبیل طرح‌های هادی روستایی، آب شرب روستایی، حوزه‌های علمیه، پایگاه‌های بسیج و غیره است و الباقی آن بر اساس اولویت‌های شهرستان فی مابین دستگاه‌های اجرایی توزیع خواهد شد.

مصطفوی‌نیا تصریح کرد: رقم ابلاغ شده رقم نهایی نیست و پس از قطعی شدن مبلغ اعتبار شهرستان در شورای برنامه‌ریزی استان مجددا جلسه کمیته برنامه‌ریزی برای قطعی شدن پروژه‌ها برگزار می‌شود.

وی مهم‌ترین مشکلات شهرستان را در بخش آب شرب روستایی، کشاورزی، راه‌های روستایی و عمران شهری دانست و اذعان داشت: با توجه به اولویت تعیین شده به طور یقین بیشترین اعتبارات به این حوزه‌ها اختصاص می‌یابد.

گفتنی است در کمیته برنامه‌ریزی زیرکوه که با حضور مسؤولان ادارات و نهادهای دولتی در سالن وحدت فرمانداری این شهرستان برگزار شد، هر یک از مسؤولان ادارات شهرستان در راستای آخرین اقدامات و پروژه‌های در دست اقدام گزارشی را ارائه نموده و پروژه‌های پیشنهادی به تصویب رسید./ فارس

دیدگاه کاربران