عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل شرکت توزیع برق گلستان:

طرح ساعت به وقت گلستان اقدام ابتکاری برای کاهش مصرف برق است

کد خبر: 73869
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳ ق.ظ

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: طرح ساعت به وقت گلستان، ابتکاری نو و اقدام عملی برای کاهش مصرف برق در ساعات ۱۳ الی ۱۵ روزهای اوج مصرف در روز های ۲۸ تیر ،۴،۱۱،و ۱۸ مرداد ماه در استان است.

به گزارش نداي مردم، علی اکبر نصیری عصر روز یکشنبه در بازدید از پست جدید ۶۳ به ۲۰ کیلوولت برق شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان با بیان اینکه تابستان گذشته مصرف برق استان بالا بود و به یک هزار و ۹۱ مگاوات رسید، افزود: طرح ساعت به وقت گلستان با هدف مدیریت مصرف برق و کاهش میزان مصرف آن به مقدار حداقل ۱۰درصد برنامه ریزی شده و از مردم می خواهیم در اجرای این طرح با شرکت برق همکاری داشته باشند.
وی افزود: از شهروندان استان می خواهیم در روزهای ۲۸ تیر و ۴، ۱۱ و ۱۸ مرداد از استفاده از لوازم غیرضروری و یاحتی ضروری در زمان اوج مصرف، بخصوص در ساعات ۱۳ الی ۱۵ روزهای خودداری کنند تا بتوانیم حداقل ۱۰ درصد مصرف برق استان را کاهش بدهیم.
نصیری گفت: با استفاده از لامپ های کم مصرف و L.E.D، خاموش کردن لوازم سرمایشی ادارات یک ساعت قبل از تعطیلی و ترک محل، رعایت اعتدال در مصرف برق در صنایع و تعیین دمای ۲۶ – ۲۴ برای لوازم سرمایشی قطعا شاهد خاموشی در تابستان امسال نخواهیم بود .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان در خصوص پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت برق گالیکش نیز گفت: به دلیل جمعیت بالای این شهرستان و ضرورت رفع مشکلات ضعف ولتاژ برق، اقدام به احداث آن شد و تاکنون برای این پروژه حدود ۳۰ میلیارد ریال در بخش فوق توزیع و توزیع هزینه شده و در یک هفته آینده راه اندازی خواهد شد.
علی اکبر ممشلی، مدیر توزیع نیریو برق شهرستان گالیکش نیز در این بازدید که با حضور فرماندار این شهرستان و کارشناسان استان و گالیکش انجام شده، گفت: عملیات ساخت پست کمپکت گالیکش در زمینی به مساحت ۳هزار و ۲۰۰ متر مربع از اردیبهشت امسال آغاز شده و تاکنون به بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.
وی افزود: این پست با قدرت ترانس ۳۰ مگاولت آمپر دارای ۴خروجی ۲۰ کیلو ولتی در قالب ۲ خط دو مداره به طول های ۵۵۰ متر و ۳هزار و۵۴۱ متر می باشد .
ممشلی، رفع پرباری چهار خط موجود از۲۳۰ آمپری تنگراه ، ۲۲۵آمپری نیل کوه و خط ۵۰ آمپری موقت پلیس راه، رفع ضعف ولتاژ مناطق شهری و روستایی، افزایش ضریب اطمینان شبکه و استقلال خطوط تغذیه کننده شهرستان و رفع پرباری پست های ۶۳/۲۰ کیلوولت کلاله و مینودشت را از اهداف احداث این پست برشمرد.
شهرستان گالیکش با حدود ۶۵هزار نفر جمعیت دارای ۲۰ هزار مشترک برق می باشد و در شرق استان گلستان واقع است./ ایرنا

دیدگاه کاربران