عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان :

مدیریت شهری اصفهان درصدد استفاده از چمن مقاوم به کم آبی در فضای سبزاست

کد خبر: 73879
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲ ق.ظ

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان گفت: نظر مدیریت شهری و شورای شهر اصفهان توسعه چمن کاری در فضای سبزاین کلانشهر با استفاده از گونه های مقاوم به کم آبی است.

به گزارش نداي مردم، غلامحسین صادقیان افزود: چمن یکی از شاخص های فضای سبز اصفهان است که با پراکندگی های مناسب در سطح شهر اصفهان وجود دارد.
وی اظهار کرد: نظر بسیاری از کارشناسان این است که چمن تنها جنبه زینتی برای فضای سبز دارد و باید حذف شود ولی ما با این نظر موافق نیستیم.
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: تلاش مرکز تحقیقات محمودآباد نیزبر شناسایی و تولید انواع چمنی است که نسبت به شوری، پاخوری و کم آبی مقاوم باشد.
وی تاکید کرد: مرکز تحقیقات محمودآباد اصفهان با دارابودن حدود ۵۰۰ رقم چمن سردسیری و گرمسیری، جزو بزرگترین بانک های ژنتیکی چمن دنیاست.
مرکز تحقیقات محمودآباد اصفهان بعنوان مرکز شماره یک سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان با مساحت حدود ۱۲ هکتار در شمال اصفهان واقع شده و دارای کلکسیون بزرگی از چمن، گل های داوودی، گل های دارویی زینتی، گل رز، انواع بومادران (با ۱۴ ژنوتیپ)، زنبق آلمانی و حدود ۲۷۰ گونه گیاهی و ۷۰ نوع گیاه مقاوم به کم آبی است.
به گفته رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان ، در سطح شهر اصفهان حدود ۵۸۰ هکتار چمن کاری شده است./ایرنا

دیدگاه کاربران