عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران :

مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهری بومی سازی شود

کد خبر: 73894
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲ ق.ظ

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: از تجربیات بومی سازی شده سایر کشورها در مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهری استفاده می کنیم.

به گزارش نداي مردم ،رحمت اله حافظی، رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران به خبرنگار شهری شبستان گفت: نخستین اجلاس شوراها و شهرداران تبادل تجربیات را به همراه دارد.

وی با اشاره به کمیسیون ها و کارگروه های مختلفی که در این اجلاس تشکیل می شود، اظهارداشت: از ظرفیت کمیسیون ها می توانیم در حوزه محیط زیست استفاده کنیم و پیشنهاداتی که در این زمینه دارند بومی سازی کنیم و در حوزه مدیریت شهری و مسائل زیست محیطی شهر از این تجربیات استفاده کنیم.

حافظی خاطرنشان کرد: ارزیابی اثرات زیست محیطی و مهندسی محیط زیست در شهر‌‌ها، فضای سبز و محیط زیست شهری، شهر نشینی و اثرات زیست محیطی آن از جمله محورهایی است که در نشست تخصصی این اجلاس بررسی می شود.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران افزود: مسائل محیط زیست کلان شهرها، کنترل آلاینده‌های محیط زیست در شهرها و ایمنی، بهداشت و محیط زیست شهری از دیگر مباحثی است که در نخستین اجلاس شوراها و شهرداران مطرح خواهد شد.

حافظی با بیان اینکه از کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران نیز برای حضور در نشست تخصصی محیط زیست شهری با محور مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار دعوت شده است، تصریح کرد: ما نیز طرح ها و برنامه هایمان را در این کارگروه ها ارائه خواهیم کرد و از تجربیات بومی سازی شده سایر کشورها نیز در مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهری استفاده می کنیم.

گفتنی است، نشست تخصصی محیط زیست شهری با محور مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرها در حاشیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۳۰ و ۳۱ تیر ماه برگزار می شود./شبستان

دیدگاه کاربران