عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج :

۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث قطار شهری کرج عرضه می‌شود

کد خبر: 73926
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۲۳ ب.ظ

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج گفت: شهرداری می‌تواند با مرتفع شدن مشکلاتی که شرکت پیمانکار سابق قطار شهری کرج برای پروژه بزرگ عمرانی مذکور به وجود آورده است، ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را در بحث مترو عرضه کند.

به گزارش نداي مردم، فرج‌الله ایلیات عنوان کرد: به همت مدیریت شهری کرج و در راستای اجرای پروژه‌های جدید عمرانی و خدماتی در سطح شهر به‌ ویژه در زمینه راه‌اندازی قطار شهری رقم یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه به شهرداری کرج تخصیص یافت که هم اکنون در حال تحقق می‌باشد.

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج با بیان اینکه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از بودجه مذکور در بخش‌های عمران هزینه می‌شود، ادامه داد: شهرداری این کلانشهر عملیاتی کردن پروژه‌های جدید را در غالب جابه‌جایی پروژه‌‌ها به انجام می‌رساند.

ایلیات افزود: در حال حاضر سقف اعتبارات شهرداری کرج برای سال ۹۵ تغییری ندارد و همان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان می‌باشد که از سوی شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده است.

این مسئول با اشاره به مشکلاتی که شرکت پیمانکار سابق قطار شهری کرج به‌ وجود آورده است، گفت: اگر در بخش قطار شهری مشکلات پیش آمده از سوی پیمانکار سابق حل شود این دستگاه می‌تواند ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را مجدد پیگیری کرده و بحث مترو را سریعاً به بهره‌برداری برساند.

وی افزود: توسعه قطار شهری کرج علاوه بر اینکه موجبات پیشرفت این کلانشهر را فراهم می‌آورد به حل معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا کمک شایانی می‌کند و بر همین اساس با جدیت از سوی مدیریت شهری کرج پیگیری می‌شود.

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج در پایان ایمنی بسیار بالا، راحتی و آسایش مسافران، کاهش مصرف انرژی، سرعت مناسب، قیمت پایین حمل مسافر در مقایسه با خودروهای شخصی را از جمله مزیت‌های قطار شهری نسبت به سایر وسایل نقلیه عمومی دانست و گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های مدون بتوانیم هرچه سریع‌تر این پروژه را از سر بگیریم./فارس

دیدگاه کاربران