عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس مرکز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران :

صاحبان ايده‌هاي برتر به کمک مديريت شهري مي‌آيند

کد خبر: 73936
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۳۳ ب.ظ

رئيس مرکز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران از برگزاري «نخستين جشنواره ايده بازار تخصصي شهرداري تهران» با حضور صاحبان ايده و متخصصان و مديران امور شهري در ۲۹ تيرماه سال جاري خبر داد.

به گزارش نداي مردم، بابک نگاهداري با اشاره به افزايش روزافزون شهر نشيني و توسعه هر چه بيشتر شهرهاي بزرگ گفت: اين امر علاوه بر داشتن محاسن و امتيازهاي گوناگون، چالش‌هاي جديدي را نيز ايجاد نموده که کاهش و رفع اين مشکلات، راهکارهاي نو و خلاقانه را طلب مي‌کند.
وي تصريح کرد: براي دستيابي به راه حل‌هاي جديد، راهي جز استفاده از ايده‌هاي خلاق که خود از تفکر و انديشه نو حاصل مي‌شود، وجود ندارد.
نگاهداري عنوان کرد: سازماني همچون شهرداري نيازمند تعامل با تمام گروه‌هاي ذي نفع است تا در کنشي تعاملي بستر لازم براي دريافت و تحليل ايده‌هاي خلاقانه و کارا را براي چالش‌هاي پيش رو فراهم آورند.
رئيس مرکز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران در ارتباط با اهداف جشنواره ايده بازار خاطر نشان کرد: هدف ايجاد بستري مناسب جهت ارائه راهکارهاي کاربردي و مقرون به صرفه در جهت رفع برخي مشکلات موجود در شهر به مديران شهري از طريق يافته‌هاي حاصل از ايده‌هاي برتر است
وي گفت: پس از فراخوان تعداد ۲۰۰۰ ايده از سراسر کشور در حوزه مديريت شهري به دبيرخانه رسيده که تعداد ۱۷ ايده پس از ارزيابي و داوري براي جشنواره انتخاب شده است که که از بين اين‌ها تعداد ۳ ايده به عنوان ايده برتر معرفي خواهد شد.
نگاهداري در خصوص فرايند داوري افزود: صاحبان ايده در نخستين جشنواره ايده بازار تخصصي شهرداري تهران نسبت به تبيين و تشريح ايده خود اقدام مي‌کنند و اين ايده توسط نخبگان انجمن‌هاي علمي دانشگاه‌هاي تهران که مرتبط با حوزه مديريت شهري هستند مورد ارزيابي و سنجش قرار مي‌گيرند.
گفتني است که نخستين جشنواره ايده بازار تخصصي شهرداري تهران با حضور صاحبان ايده و دانشجويان و مديران امور شهري مورخ ۲۹ تيرماه سال جاري از ساعت ۱۵ الي ۱۹ در سالن جلسات شهرداري منطقه ۱ تهران برگزار مي‌شود./آريا

 

دیدگاه کاربران