عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار خوزستان :

اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه فاضلاب منطقه عین ۲ اهواز

کد خبر: 73981
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۱۴ ق.ظ

ستاندار خوزستان از اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه فاضلاب منطقه عین ۲ اهواز و رفع مشکلات آب شرب در این منطقه خبر داد و بر توسعه زیرساخت های فرهنگی و ورزشی در این منطقه تاکید کرد.

به گزارش نداي مردم، غلامرضا شریعتی دوشنبه شب در دیدار با مردم منطقه عین ۲ اهواز بر رسیدگی به مشکلات و توسعه زیرساخت های ورزشی و فرهنگی این منطقه تاکید کرد و گفت: یکی از اولویت های ما برای توسعه مناطق محروم توجه به نظرات مردم است چرا که رضایتمندی مردم همواره یکی از ضرورت ها در جهت خدمت رسانی است.
وی افزود: رضایت مردم در نظام های مردم سالار یکی از مهمترین مسائل است که بر اساس آن، این امر مهم را در اولویت کار خود قرار داده ایم.
استاندارخوزستان خدمت به مردم را جزو حقوق مردم و وظایف دولت برشمرد و گفت: حضور ما در این مناطق بر اساس وظیفه بوده و هیچگاه منتی را بر مردم این مناطق نمی گذاریم چرا که توجه به مناطق محروم از وظایف دولت به شمار می رود.
وی بیان کرد:تاکنون در این مناطق بخصوص منطقه عین ۲ اهواز خدمات آن گونه که باید ارائه نشده است در حالی که استفاده از خدمات اولیه حق مسلم مردم به شمار می رود.
شریعتی تصریح کرد: باتوجه به بررسی های صورت گرفته در جهت توسعه زیرساخت های ورزشی تمهیدات لازم برای احداث یک مکان ورزشی و احداث زمین چمن اندیشیده شده و اعتبار لازم نیز در این زمینه فراهم شده است و تا سه ماه آینده در این منطقه سالن و زمین ورزشی به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: بحث فاضلاب که مهمترین و پرهزینه ترین مساله به شمار رفته و خوشبختانه تا اندازه ای اقدامات لازم صورت گرفته و بخشی از کار نیز نیاز به اصلاح دارد که آن نیز در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار خوزستان بیان کرد: شبکه فاضلاب دراین منطقه با ایجاد پنج کیلومتر دیگر تکمیل خواهد شد و بخش اعظمی از مشکلات این منطقه رفع خواهد شد.
وی تصریح کرد: اعتبار لازم برای تکمیل فاضلاب این منطقه نیازمند ۱۲۰ میلیارد ریال است که استانداری خوزستان این اعتبار را تامین خواهد کرد و تا هشت ماه آینده مساله فاضلاب به صورت کامل رفع خواهد شد.
شریعتی تصریح کرد:همچنین مرکز فنی و حرفه ای نیز نیازمند پنج میلیارد ریال است که این اعتبار نیز تامین خواهد شد و امید است به زودی شاهد فعالیت این مرکز در این منطقه باشیم.
وی ادامه داد: احداث بازارچه نیز یکی از مطالبات اهالی این منطقه بوده که از شهرداری اهواز نیز خواستاریم تمهیدات لازم را در این زمینه در دستور کار قرار دهد و ما نیز اعتبار مورد نیاز آن را تامین خواهیم کرد.
استاندار خوزستان تصریح کرد: با رفع مشکلات فاضلاب ، بی شک مشکل بهسازی آسفالت منطقه نیز رفع خواهد شد و بخش عمده ای از مشکلات تردد اهالی نیز برطرف خواهد شد.
وی همچنین به تدوین طرح جامع شهری اشاره کرد و گفت: طرح جدید جامع شهری یکی از برنامه های اصلی ما به شمار می رود و این وعده را می دهیم که این طرح جامع را باتوجه به درخواست مردم مناطق محروم و کم برخوردار تدوین کنیم.
شریعتی تصریح کرد: اگر بنا باشد که ما در یک شهر توانمند و مدرن زندگی کنیم تمامی مردم باید از حداقل امکانات برخوردار باشند.
وی ادامه داد: منابع ما برای توسعه شهر محدود است و باید با برنامه ریزی صحیح این منابع را به نقاط مختلف شهر تزریق کنیم تا بتوانیم تمامی مردم را به خدمات اولیه که حق مسلم آن ها است برسانیم.
استاندار خوزستان دوشنبه شب برای بررسی مشکلات منطقه عین ۲ اهواز به همراه جمعی از مسئولان محلی و استانی با اهالی این منطقه دیدار کرد./ايرنا

دیدگاه کاربران