عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار اهواز:

شهرداری به تنهایی قادر به رفع مشکلات مناطق حاشیه ای و کم برخوردار نیست

کد خبر: 73985
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۱۹ ق.ظ

شهردار اهواز گفت: شهرداری به تنهایی قادر به رفع مشکلات مناطق حاشیه ای و کم برخوردار اهواز نیست چرا که حدود یک سوم جمعیت این شهرستان در این مناطق ساکن بوده و رسیدگی به مشکلات آن ها دشوار است.

به گزارش نداي مردم، سید خلف موسوی دوشنبه شب در مراسم دیدار عمومی استاندار خوزستان با اهالی منطقه عین ۲ اهواز اظهار کرد:در زمان حاضر حدود ۴۰۰ هزار نفر در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار اهواز ساکن بوده و خدمت رسانی به آن ها تنها توسط شهرداری کار دشواری است.
وی افزود: همچنین با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و وضعیت درآمدهای شهرداری کار خدمت رسانی به مناطق مختلف این شهرستان سخت تر شده است.
شهردار اهواز ادامه داد: شهرداری به عنوان یک موسسه غیردولتی بخش عمده ای از درآمدهای خود را از خود مردم تامین می کند، به همین جهت به تنهایی نمی تواند مشکلات شهری را رفع کند.
وی اظهار کرد: شهرداری اهواز در سه سال گذشته هیچ اعتباری را از سوی دولت در جهت خدمت رسانی به مردم دریافت نکرده است و تمامی خدماتی که تاکنون ارائه شده است از منبع درآمدهای شهری وصول شده است.
موسوی تصریح کرد: منطقه عین ۲ اهواز همواره جزو مناطقی بوده که در اولویت قرار داشته و مورد توجه بوده است و امید است در ماه های آینده بتوانیم با توجه به اعتبارات اختصاص داده شده اقدامات خوبی را در این منطقه صورت دهیم.
وی ازعملیات اجرایی ۱۱ پروژه عمرانی در سال جاری در منطقه عین ۲ اهواز خبر داد و گفت: در سال های ۹۳ و ۹۴ بیش از ۹۰ میلیارد ریال در منطقه عین ۲ در زمینه آسفالت، شبکه های فاضلاب و دفع آب های سطحی، توسعه فضای سبز هزینه شده که در سال جاری نیز پروژه های خوبی برای این منطقه تعریف شده است.
شهردارهواز گفت: درصورتی که مشکل شبکه های فاضلاب این منطقه برطرف شود به سرعت عملیات آسفالت و بهسازی کوچه های این منطقه آغاز خواهد شد.
استاندار خوزستان دوشنبه شب برای بررسی مشکلات منطقه عین ۲ اهواز به همراه جمعی از مسئولان محلی و استانی با اهالی این منطقه دیدار کرد./ایرنا

دیدگاه کاربران