عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار اراک:

راهبردهای تخصصی و برنامه ای محوریت مدیریت شهری در اراک است

کد خبر: 73991
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۳۵ ق.ظ

شهردار اراک گفت: راهبردهای تخصصی و برنامه ای در تقویت زیرساخت ها، مهمترین محور مدیریت کلانشهر اراک است.

به گزارش نداي مردم، محمد ابراهیم عباسی عصر روز دوشنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک در جریان ارایه گزارش ۳۰ ماه فعالیت مدیریت این کلانشهر افزود: از نیمه سال ۹۲ تا پایان سال ۹۴، ۶۷ هکتار از فضای سبز این کلانشهر مجهز به سیستم ابیاری بارانی شده است.
وی بیان کرد: اجرای عملیات پلاک کوبی درختان و شناسنامه دار کردن فضای سبز اقدامی است که در کارنامه فعالیت ۳۰ ماه مدیریت شهری اراک کلید خورده و در این مدت شش هزار و ۵۰۰ درخت پلاک کوبی شده است.
شهردار اراک ادامه داد: پلاک های نصب شده ۱۰ رقمی است که سه رقم اول آن نشانگر گونه درخت و رقم بعدی نشان دهنده شماره منطقه شهری و شش رقم آخر پلاک نشان دهنده شماره درخت است.
عباسی اظهار کرد: بهسازی سیستم روشنایی و نصب وسیله بازی پلی اتیلن بوستان فروردین، ساخت سیستم روشنایی مدرن در بوستان ملت، ادامه تعریض و بهبود سیستم روشنایی بوستان دانشجو، رنگ آمیزی مبلمان پارکی در بوستان دانشجو، بهبود سیستم روشنایی بوستان شهدای گمنام، رنگ آمیزی و تجهیز مبلمان پارکی بوستان شهدای گمنام و بهسازی سیستم روشنایی بوستان های شقایق، امیرکبیر، فاز یک غدیر، کوثر، شهید باهنر و آزادی از جمله فعالیت های انجام شده در راستای رسیدگی و بهسازی بوستان های شهری در ۳۰ ماهه گذشته بوده است.
وی گفت: بهسازی معابر بوستان و رنگ آمیزی مبلمان پارکی بوستان بهاران، اجرای فضای سبز حاشیه بلوار شهید جهان پناه، ساخت فضای سبز رفیوژهای کوی مسکن به مساحت چهار هزار متر مربع، بهسازی مبلمان پارکی بوستان گل نرگس و بهسازی مبلمان پارکی بوستان میعاد، اصلاح سیستم برق ۸۰ درصد از بوستان های فعال و طراحی سیستم روشنایی کامل در ۱۰۱ بوستان، از دیگر فعالیت ها است.
شهردار اراک اضافه کرد: ۲۸۹ هزار و ۱۲۷ متر لوله گذار جداسازی آب آشامیدنی از غیرخوراکی از دیگر فعالیت ها در بازه زمانی مذکور است .
عباسی گفت: آغاز به کار آزمایشگاه خاک شناسی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در محل بوستان دانشجو برای نخستین بار در این کلانشهر از دیگر اقدامات صورت گرفته است و در این آزمایشگاه توان سنجش PH خاک اندازه گیری، درصد آهک، نیتروژن ، میزان کلسیم و منیزیم خاک و تعیین نوع بافت خاک انجام می شود.
یکی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در سخنرانی پیش از دستور صحن علنی گفت: تعامل بیش از پیش این شورا با نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی امری ضروری است.
محمد شریفی افزود: دو نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تجربه مدیریت کار شهری دارند که می توانند به عنوان بازوان قوی در حل مشکلات و مسائل شهری باشند و این یمهم فرصتی است که باید از آن نهایت بهره را برد.
وی بیان کرد: کلانشهر اراک با مشکلات مختلف از جمله کم بودن سهم عوارض آلایندگی و آلودگی هوا مواجه است که حل این مشکلات بدون تعامل با نمایندگان مجلس و سایر مسئولان امکان پذیر نیست.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: شهرداری اراک در ۳۰ ماه گذشته اقدام های موثری انجام داده اما در زمینه اطلاع رسانی این فعالیت ها و اقدام های صورت گرفته به مردم در حد انتظار عمل نکرده و این بخش باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
شریفی اظهار کرد: در فعالیت هایی نیز شهردار اراک با مشکلاتی همراه بوده و بخش هایی از طرح های مصوب شده سال ۹۵ کنار گذاشته شده است واقدام سازنده در جریان گرفتن آن ها صورت نگرفته که بایداصلاح شود.
وی گفت: در سه سال گذشته با وجود اینکه اعتبارات مناسبی در بخش تملک برای شهرداری اراک پیش بینی شده بود اما در حوزه عمل توفیق در حد انتظار نیست و هنوز بسیاری از مناقصه ها اجرایی نشده است.
این عضو شواری اسلامی کلانشهر اراک افزود: چرا با وجود داشتن فضای مناسب، سراهای محله مصوب شده عملیاتی نشده و برخی طرح ها نظیر بلوار غدیر بلاتکیف مانده است.
در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک اصلاح شیوه نامه هزینه کرد ردیف ۴۱۶۰۹۰ ماده ۱۶ و تهیه نامه ای به نظام مهندسی برای مخالفت با افزایش ۹۰ درصدی نرخ خدمات نظام مهندسی و تقاضای تجدید نطر در این خصوص و جلوگیری از هر گونه افزایش خدمات مصوب شد.
در این نشست بودجه پیشنهادی سه رشته ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک شامل رشته فوتبال (رده های سنی مدرسه فوتبال، نوجوانان، جوانان و امید) به مبلغ پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، هزینه تیم جانبازان و معلولان به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و رشته سپک تاکرا مردان و زنان به مبلغ ۵۶۰ میلیون ریال مصوب شد.
در کلانشهر اراک بیش از ۶۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کنند./ ایرنا

دیدگاه کاربران