عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم :

واگذاری ۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی قم به بخش خصوصی

کد خبر: 74019
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۱۵ ب.ظ

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از واگذاری ۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی قم به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش نداي مردم، حسین مؤمنی موحد با اشاره به تصویب لایحه افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه اتوبوس و مینی‌بوس سازمان اتوبوسرانی قم توسط شورای اسلامی شهر اظهار کرد: بحث افزایش نرخ کرایه اتوبوس حدود ۱۴ ماهی است که شهرداری پیگیر آن بود که به‌صورت لایحه به شورای شهر ارسال و پس از بحث و بررسی افزایش این نرخ مصوب شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد ناوگان اتوبوس‌رانی قم به بخش خصوصی واگذار شده و هزینه‌های ناوگان بسیار بالا است، افزود: در حال حاضر هشت سال از عمر ناوگان اتوبوسرانی می‌گذرد و هزینه تعمیر و نگهداری اتوبوس‌ها بسیار بالا است ازاین‌رو باید میان هزینه تعمیر و نگهداری با درآمد تعادل ایجاد کرد.

مؤمنی موحد با تأکید بر ارائه خدمات بهتر به مسافران از سوی ناوگان اتوبوسرانی در سال جاری گفت: امید است با افزایش نرخ کرایه‌های اتوبوس این خدمات‌رسانی بهتر شود تا ضمن خدمات‌رسانی بهتر افزایش کیفیت در ارائه خدمات داشته باشیم و این امکان در دستور کار سازمان قرارگرفته است.

وی با اشاره به اینکه سهم جابه‌جایی مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی در داخل شهر قم ۲۰ درصد است، افزود: خطوط بی آر تی در استان قم شبه بی آر تی است چرا که در استان قم فرهنگ به‌گونه‌ای است که داخل خطوط بی آر تی اتوبوس و حتی تاکسی تردد می‌کند و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد تا خدمات‌رسانی بهتری به شهروندان داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از خریداری ۴۰ دستگاه اتوبوس از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: تا پایان امسال این تعداد اتوبوس وارد ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری قم خواهد شد.

مؤمنی موحد بابیان اینکه عمر ناوگان درون‌شهری استان قم به هشت سال رسیده و تا دو سال دیگر تعهد ۱۰ ساله آن به پایان می‌رسد، تصریح کرد: باید به سمت جایگزینی و نوسازی ناوگان رفت و این در حالی است که در سازمان اتوبوسرانی ۲۵۸ اتوبوس بخش خصوصی و ۵۰ اتوبوس ملی فعال است و از این تعداد بخشی از اتوبوس‌ها فرسوده بوده و باید از سیستم خارج شوند. /فارس

دیدگاه کاربران