عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار اراک:

۶۷ هکتار از فضای سبز سطح شهر اراک به سیستم آبیاری مکانیزه مجهز شد

کد خبر: 74021
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۲۲ ب.ظ

شهردار اراک گفت: تاکنون ۶۷ هکتار از فضای سبز سطح شهر اراک به سیستم آبیاری مکانیزه مجهز شده است.

به گزارش نداي مردم، ابراهیم عباسی در صحن رسمی شورای شهر اراک با بیان اینکه راهبردهای تخصصی و برنامه‌ای در تقویت زیرساخت‌ها، مهمترین محور مدیریت کلانشهر اراک است اظهار داشت: در حوزه بهسازی فضای سبز شهر در مدت زمان مذکور بوستان بزرگ پیروزی، کودک (رودکی۳)، قائم آل محمد(عج)، شهید باهنر، منطقه گردشگری گردو از لحاظ فضای سبز، روشنایی، سیستم آبیاری مکانیزه، بهسازی معابر، نصب وسیله بازی پلی‌اتیلن و همچنین احداث سرویس‌های بهداشتی بهسازی شده‌اند.

وی افزود: از نیمه دوم سال ۹۲ تا پایان سال ۹۴ بیش از ۶۶ هکتار از فضای سبز سطح شهر به سیستم آبیاری بارانی مجهز شده و نیز در بازه زمانی مذکور، ۱۰۱ بوستان سطح شهر مجهز به سیستم روشنایی کامل شده و ۶۰ بوستان به مبلمان شهری تجهیز شده است.

شهردار اراک تصریح کرد: اجرای عملیات پلاک‌کوبی درختان و شناسنامه‌دار کردن فضای سبز اقدامی است که در کارنامه فعالیت مدیریت شهری اراک کلید خورده و در این مدت ۶ هزار و ۵۰۰ درخت پلاک کوبی شده است.

عباسی بیان داشت: پلاک‌های نصب شده ۱۰ رقمی است که سه رقم نخست آن نشانگر گونه درخت و رقم بعدی نشان دهنده شماره منطقه شهری و ۶ رقم آخر پلاک نشان دهنده شماره درخت است.

وی ادامه داد: بهسازی سیستم روشنایی و نصب وسیله بازی پلی‌اتیلن بوستان فروردین، ساخت سیستم روشنایی مدرن در بوستان ملت، ادامه تعریض و بهبود سیستم روشنایی بوستان دانشجو، رنگ‌آمیزی مبلمان پارکی در بوستان دانشجو، بهبود سیستم روشنایی بوستان شهدای گمنام، رنگ‌آمیزی و تجهیز مبلمان پارکی بوستان شهدای گمنام و بهسازی سیستم روشنایی بوستان‌های شقایق، امیرکبیر، فاز یک غدیر، کوثر، شهید باهنر و آزادی از جمله فعالیت‌های انجام شده در راستای رسیدگی و بهسازی بوستان‌های شهری در ۳۰ ماهه گذشته بوده است.

شهردار اراک عنوان کرد: بهسازی معابر بوستان و رنگ‌آمیزی مبلمان پارکی بوستان بهاران، اجرای فضای سبز حاشیه بلوار شهید جهان‌پناه، ساخت فضای سبز رفیوژهای کوی مسکن به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع، بهسازی مبلمان پارکی بوستان گل‌نرگس و بهسازی مبلمان پارکی بوستان میعاد، از دیگر فعالیت‌ها است.

عباسی خاطرنشان کرد: ۲۸۹ هزار و ۱۲۷ متر لوله‌گذار جداسازی آب شرب از آب غیرشرب از دیگر اقدامات شهرداری در بازه زمانی مذکور است.

وی اضافه کرد: آغاز به‌کار آزمایشگاه خاک‌شناسی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری در محل بوستان دانشجو برای نخستین بار در این کلانشهر از دیگر اقدامات صورت گرفته است و در این آزمایشگاه توان سنجش PH خاک، اندازه‌گیری درصد آهک، نیتروژن، میزان کلسیم و منیزیم خاک و تعیین نوع بافت خاک انجام می‌شود.

شهردار اراک تصریح کرد: اجرای عملیات زیباسازی مناظر شهری با ساخت تندیس‌های چوبی روی تنه درختان خشک شده از جمله اقداماتی است که برای نخستین بار در شهر اراک به منظور افزایش زیبایی منظر بوستان‌های سطح شهر و خیابان‌های اصلی اجرا شده است./تسنيم

دیدگاه کاربران