عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون توانبخشی بهزیستی کشور :

نگاه دولت به حقوق معلولان ویژه است

کد خبر: 74024
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۲۵ ب.ظ

معاون توانبخشی بهزیستی کشور با اعلام اینکه دولت یازدهم توجه ویژه ای به حوزه بهزیستی دارد گفت: براین اساس سال گذشته شاهد اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان کشور بودیم.

به گزارش نداي مردم، حسین نحوی نژاد روز سه شنبه در آئین تجلیل از۶۸ ورزشکار معلول قهرمان جهانی و بین المللی در مجتمع فرهنگی و تفریحی میلاد کرج افزود: در قانون حمایت از حقوق معلولان آمده است که دولت می تواند اعتبارلازم را در اختیار بهزیستی قرار دهد.
وی ادامه داد: این قانون با پیگیری شخص رئیس جمهوری، امروز دولت را مکلف کرده تا به جامعه هدف بهزیستی خدمات ویژه ارایه شود.
نحوی نژاد گفت: دراین قانون شاهد چند محور اساسی هستیم که از جمله آن می توان در نظر گرفتن حداقل دستمزد برای افراد سرپرست خانوار دارای معلولیت شدید که بیکار هستند، اشاره کرد.
وی اضافه کرد: مستمری معلولان تا زمانی که شغل پیدا کنند، برقرار است.
معاون توانبخشی بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: آموزش های رایگان، شمولیت خدمات توانبخشی در بیمه های سلامت از دیگر اقدامات مثمر ثمر دراین زمینه به شمار می رود.
وی ادامه داد :اکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول و بیمار روانی مزمن در کشور زیر پوشش بهزیستی هستند که ارایه خدمات بهتربه آنان مستلزم جذب اعتبارات بیشتر است.
نحوی نژاد افزود: امید می رود با نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی و اهتمام بیش از پیش رئیس جمهوری بتوانیم گام های موثرتری درحمایت از معلولان برداریم.
معاون توانبخشی بهزیستی کشورگفت: همچنین دولت دستور ویژه برای تامین وسایل مورد نیاز کمک توانبخشی معلولان صادر کرده است.
وی افزود: با قول مساعد دولت درسال جاری در تلاش هستیم تا حداقل ها را برای خانواده های معلولان فراهم کنیم.
نحوی نژاد، یکی از شاخص های مهم را در حوزه بهزیستی، تقویت برنامه های ورزشی عنوان کرد که می تواند افراد را امید وار کرده و به لحاظ جسمانی و روانی زندگی آنان را متحول سازد.
این مسئول ادامه داد:عدالت جویی و رسیدگی به امور محرومان از اهداف بهزیستی است که امروز با همکاری ۲۶ تشکل غیردولتی دراین جهت گام برمی داریم .
وی یادآورشد: امروز استان البرز در حوزه ورزش معلولان به خوبی نقش آفرینی می کند.
دراین آئین از ۶۸ ورزشکار معلول ،قهرمان جهانی و بین المللی و کشوری تجلیل شد و آیین های ویژه گرامیدشت هفته بهزیستی نیز برگزار شد ./ایرنا

دیدگاه کاربران