عضویت در خبرنامه الکترونیک

نسل کشی معماری تاریخی در تهران

کد خبر: 74088
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۵:۰۵ ب.ظ

وقتی از محله بهارستان عبور می کنید چه حسی غریبی به انسان رجوع می کند منازلی که هر روز از وجودشان در شهر تهران تنها نامی از خود به یادگار باقی می گذارند و در بخش پروژه هایی نظیر محله بهارستان تهران به وضوح این نسل کشی معماری تاریخی طهران را خواهید دید.

ندای مردم در صفحه اینستاگرام خود این مطلب را نوشت:

خانه های قدیمی با آن درب های مخصوصش، طرح های ساده و سکوهایی که نشان از حس مردم دوستی اهالی منزل داشت، همسایگانی از همسایه خود بی خبر نبودند حتی کبوتران هم آشیان داشتند، خانه هایی که در تنگاتنگ تاریخ جایشان را با آپارتمان ها و برج ها معاوضه کرده ایم و این منازل به همت شهرداری ها و سازمان میراث_فرهنگی رخت خود را از نمای معماری شهرها جمع کرده اند و حال اینک در باره آن اتاق های تو در تو و شاه نشین باید در خاطره ای از پدران و مادرانمان جستجو کنیم و به آن بسند و برای یادآوری آن منازل، آداب اهل منزل و نوع مردم داری و همسایه داری به کتب تاریخی رجوع کنیم.

وقتی از محله بهارستان عبور می کنید چه حسی غریبی به انسان رجوع می کند منازلی که هر روز از وجودشان در شهر تهران تنها نامی از خود به یادگار باقی می گذارند و در بخش پروژه هایی نظیر محله بهارستان تهران به وضوح این نسل کشی معماری تاریخی طهران را خواهید دید…. باقی مطلب با شما دوستان عزیز

اینستاگرام

دیدگاه کاربران