عضویت در خبرنامه الکترونیک
در راستای اجرای طرح آسمان آبی زمین پاک انجام شد؛

آشنایی ۶ هزار کودک منطقه ۱۵ با مباحث ترافیکی

کد خبر: 74101
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۷:۲۸ ب.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۵ از ارائه آموزش ترافیکی به ۶ هزار کودک در راستای اجرای طرح آسمان آبی زمین پاک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ندای مردم ازمنطقه ۱۵، مهندس سالمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۵، با اعلام مطلب فوق افزود: در این راستا طی چهارماهه اول سالجاری ۵ هزار کودک مراجعه کننده به پارک آموزش ترافیک منطقه و یک هزار کودک حاضر در جشنواره فصل نیایش که همزمان با ماه مبارک رمضان در بوستان خلیج فارس برگزار شد با آموزشها و مفاهیم ترافیکی شامل خط سفید و قوانین ترافیکی آشنا شدند.

وی خاطر نشان کرد: روزانه حدود ۵۰ کودک با هماهنگی و برنامه ریزی انجام شده از مهدهای کودک، مدارس، سرای محلات، مراکز خدمات اجتماعی و رفاهی و … به پارک آموزش ترافیک منطقه مراجعه کرده و آموزشهای ترافیکی شامل رعایت قوانین و مقررات، آشنایی با چراغها و علائم راهنمایی و رانندگی، نحوه صحیح عبور از عرض خیابان و پل هوایی و … به صورت تئوری و عملی به آنان داده می شود.

سالمی یادآور شد: در این دوره های آموزشی ضمن نمایش فیلم های آموزشی ترافیک، نمایشهایی با مضامین ترافیکی توسط گروههای نمایش به اجرا در می آید و در پایان کودکان آموخته های خود را بر روی کاغذ به تصویر کشیده و هدایایی را دریافت می کنند.

دیدگاه کاربران