عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیر ستاد احیای بافت های فرسوده گلستان :

بهترین تجربه های بهسازی و نوسازی شهری گلستان تشویق می شود

کد خبر: 74120
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲ ب.ظ

به بهترین آثار و تجربه هایی که در جهت بهسازی و نوسازی محدوده ها و محله های ناکارآمد شهری و ارتقای کیفیت زندگی مردم در این محلات خلق شده باشد، جوایز ملی اعطا می شود.

به گزارش نداي مردم، ابراهیم مبارک قدم گفت: این اقدام با هدف شناسایی، قدردانی و شناساندن تجربه های موفق و انتقال دستاوردهای آنها به اعضای جامعه حرفه ای و دانشگاهی صورت می گیرد.
مدیر کل راه و شهرسازی گلستان افزود: حساس کردن مدیران و متخصصان به موضوع اثرگذاری مطلوب اقدامات بهسازی و نوسازی شهری بر کیفیت زندگی مردم و بیان دغدغه کیفیت محوری در ابعاد مختلف از اهداف دیگر این برنامه می باشد.
به گفته وی؛ این جایزه به تجربه ها و آثاری تعلق می گیرد که در فضاهای شهری و مجموعه های چند عملکردی و سکونتگاه های غیررسمی توانسته بر کیفیت زندگی مردم و رضایتمندی آنها اثر بگذارد.
وی ادامه داد: یک تجربه موفق در بهسازی و نوسازی شهری باید معیارهایی از جمله اثرگذاری مطلوب بر سطح شادمانی مردم بهره بردار از فضا، اثرگذاری اقتصادی مطلوب بر زندگی مردم، احترام به زمینه و ساختارهای کالبدی و فرهنگی، اثرگذاری مطلوب بر سرزندگی فضا و احترام به سرمایه های طبیعی داشته باشد.
مبارک قدم از دیگر ویژگی های این نوع تجربه ها را، توجه به موضوع مشارکت در فرآیند اقدام، بهره مندی از فرآیندی سازمان یافته و بازخوردی، نوآوری در ابعاد مختلف کالبدی، اجتماعی، اقتصادی، مدیریتی و محیط زیست و اقدامات در زمینه ساماندهی سکونتگاههای غیر رسمی نام برد.
دبیر ستاد احیای بافت های فرسوده گلستان اعلام کرد: متقاضیان تا ۱۴ مرداد ماه امسال می توانند برای نام نویسی آثار و تجربه ها به پایگاه اینترنتی رویداد به آدرس www.iburp.ir بخش نام نویسی مراجعه کنند.
وی اظهار کرد: شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران به عنوان نهاد متولی بازآفرینی شهری پایدار در محدوده ها و محله های ناکارآمد این اقدام را در قالب برنامه فرهنگی با نام ‘جستار کیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری در چارچوب اندیشه ایران شهر’ برای دومین بار است، که برگزار می کند.
مبارک قدم یادآور شد: دور اول این برنامه در سال ۹۴ برگزار شد.
۱/۱۴ مساحت شهرهای گلستان در قالب دو هزار و ۴۳۳ هکتار به عنوان بافت ناکارآمد شناسایی و مصوب شده است./ ایرنا

دیدگاه کاربران