عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار اصفهان :

چشم‌انداز ۱۴۰۰ ورود به دوره طلایی تحقق برنامه‌های شهری با مشارکت فعال شهروندان

کد خبر: 74130
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴ ب.ظ

شهردار اصفهان گفت: شهرداری نوید تحولات نوینی را به مردم می‌دهد و در حال ورود به یک دوره طلایی برای تحقق برنامه‌ راهبردی خود و چشم‌انداز اصفهان ۱۴۰۰ است.

به گزارش نداي مردم، مهدی جمالی‌نژاد اظهار کرد: تغییر، تحول و پیشرفت، خواسته جامعه و به خصوص شهروندان فهیم و نکته‌سنج کلانشهر اصفهان بوده، هست و خواهد بود، لذا در پاسخ به این مطالبه، در دهه و دوران اخیر «مقیاس، گستره و شتاب تغییرات» در شهر اصفهان رشد قابل توجهی پیدا کرده و توجه همه از جمله گردشگران و سرمایه‌گذران را به خود جلب کرده است.
وی با اشاره به اینکه به نظر مردم و صاحب‌نظران، بسیاری از این تغییرات دارای اهمیتی ماندگار و پایدار هستند، افزود: در ادامه این روند، شهرداری نوید تحولات بیشتری را به مردم می‌دهد و باید گفت شهرداری در حال ورود به یک دوره طلایی برای تحقق برنامه‌ راهبردی خود و چشم‌انداز اصفهان ۱۴۰۰ است.
جمالی‌نژاد بیان کرد: در حال حاضر، اساس تحقق انتظارات شهروندان، صاحبان کسب و کار، سرمایه‌گذاران و گردشگران در چشم‌انداز و برنامه راهبردی «اصفهان ۱۴۰۰» خلاصه شده و این چشم‌انداز است که به شهرداری می‌گوید در سال‌های آینده مردم تمایل دارند چه چیزی را در شهر ببینند، مردم در آینده نزدیک می‌خواهند چه نوع شهری داشته باشند و چگونه از وضعیت فعلی می‌خواهند به چشم‌انداز آتی دست پیدا کنند.
وی اظهار کرد: در این مقطع، دو پرسش کلیدی پیش روی شهرداری وجود دارد، نخست این که چگونه می‌توان میزان شکاف بین چشم‌انداز اصفهان و محدودیت‌های دست‌یابی به این امر در شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی متغیر امروزی که در سال‌های آینده تشدید خواهد شد را برطرف کرد، دوم اینکه ماهیت چشم‌انداز اصفهان به گونه‌ای است که می‌تواند برداشت‌های مختلفی از آن وجود داشته باشد یا هر روز به طور قابل ملاحظه‌ای تغییر کند و مدیریت شهرداری می‌خواهد بداند ایده‌ها، تمایلات و نگرانی‌های کنونی شهروندان در ارتباط با چشم‌انداز کلانشهر اصفهان چیست؟
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه برای هر یک از ابعاد چشم‌انداز اصفهان، مفاهیم، تصورات و برداشت‌های مختلفی وجود دارد و هر کدام دلالت‌ها و اشاراتی برای اجرا دارد، گفت: شهرداری خواهان این است که از بیشتر ایده‌ها و برداشت‌های مردم اطلاع یافته و در نهایت، آنها درباره پروژه‌ها و ابتکار عمل‌های مورد نیاز برای تحقق چشم‌انداز تصمیم بگیرند.
وی ادامه داد: به طور قطع با مشارکت مردم، چشم‌انداز روشن‌تری از آینده شهر خواهیم داشت و احساس مشترک تازه‌ای نسبت به محیط اجتماعی خود به دست می‌آوریم.
جمالی‌نژاد اضافه کرد: بنابراین برای اینکه چشم‌انداز «اصفهان ۱۴۰۰»، تحقق‌پذیر و اجرایی شود باید مشارکت گسترده افراد تأثیرگذار جامعه نظیر افراد ذی‌صلاح در محلات شهر، گروه‌های علاقه‌مند، سیاست‌مداران، توسعه‌گران و صاحبان مشاغل فراهم شود.
وی بیان کرد: تحقق چشم‌انداز اصفهان به چیزی بیش از یک پذیرش ساده و مصوبه قانونی نیاز دارد و نیازمند حمایت فعال و درجه بالایی از مشارکت اجتماعی است.
شهردار اصفهان در پایان از آحاد مردم دعوت کرد از طریق «اتاق فکربرنامه اصفهان ۱۴۰۰» به نشانی ۱۴۰۰٫Isfahan.ir نظرات خود را به این مجموعه ارائه کنند. /موج

دیدگاه کاربران