عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 6:

پسماندهای الکترونیکی و الکتریکی نیاز به مدیریت خاص دارند

کد خبر: 74170
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۱۵ ب.ظ

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۶ با اشاره به اینکه پسماندهای الکترونیکی و الکتریکی نیاز به مدیریت خاص دارند، گفت: پسماندهای الکترونیکی و الکتریکی انواعی از پسماندهای ویژه هستند که سمی بوده و قابلیت انفجار و اشتعال داشته و برای سلامت شهروندان مضر است و باید به دور از محل زندگی شهروندان جمع آوری شده و بازیافت شوند.

به گزارش نداي مردم افشین خدامی تصریح کرد: این مواد وقتی در طبیعت رها می شوند با ورود به زنجیره غذایی، وارد بدن شده و موجب اختلال درکارکرد آنزیم‌ها، تخریب گلبول‌های قرمز، ایجاد فشارخون و بیمــاری‌های کلیوی می‌شوند.
خدامی با اشاره به فوریت این موضوع اضافه کرد: کارگروهی در همین راستا در منطقه ایجاد شده و اقدامات اولیه اعم از اطلاع رسانی محیطی، فراخوان منطقه ای، تهیه و نصب بنرها و بروشورهای آموزشی و جانمایی کانکس های جمع آوری در راسته های تجاری کامپیوتری همچون چهارراه ولیعصر و ایرانشهر صورت گرفته است.
او در ادامه اضافه کرد: شهروندان و راسته های تجاری می توانند در قبال تحویل این پسماندها به غرفه های جمع آوری ویژه ای که تعبیه شده از خدمات اداره بازیافت شهرداری منطقه ۶ بهره ببرند.

/شهردارآنلاین

دیدگاه کاربران