عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران :

پیگیری احداث خطوط باقی مانده و تکمیل و رفع نقایص خط سه مترو /تلاش برای افزایش ظرفیت واگن سازی داخلی

کد خبر: 74182
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۲۱ ب.ظ

معاون حمل ونقل شهرداری تهران اعلام کرد راه اندازی ۱۰۰ کیلومتر خطوط باقی مانده مترو وتکمیل ورفع نقایص خط سه مترو تهران در اولویت معاونت حمل ونقل ترافیک قرار دارد.

به گزارش نداي مردم، مازیار حسینی در ارتباط با کاهش سرفاصله های خط سه وایستگاه های افتتاح نشده این خط متروگفت :شهرداری تهران دو ماموریت مهم راه اندازی ۱۰۰ کیلومتر خط شش وهفت وفرودگاه حضرت امام به همراه رفع نقایص و تکمیل کارهای باقی مانده در خط سه مترو تهران را برای حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک تعریف کرده است.

وی با اشاره به مشکل سرفاصله های خط سه مترو گفت : ناوگان وتجهیزات به اندازه ای که ساخت وساز و توسعه خطوط تلاش می کنیم ،وارد سیستم ما نمی شود و این شرایط قطعا بر زمان سرفاصله قطارها تاثیر می گذارد.

وی با تاکید بر همزمانی توسعه خطوط مترو و افزایش تجهیزات مترو گفت : البته تلاش داریم همزمان با توسعه خطوط برای افزایش ناوگان وکاهش سرفاصله ها مترو نیز چاره اندیشی کنیم.

حسینی با اشاره به ظرفیت خوب واگن سازی داخلی مترو درایران گفت : الان در واگن سازی داخلی مترو ظرفیت خوبی داریم که تلاش می کنیم ظرفیت مشابه دیگری در کنارواگن سازی فعلی ایجاد کنیم که به موقع خبر خوب آن را اعلام خواهیم کرد.

وی افزود :در حال حاضر تلاش می کنیم با استفاده از راه های گوناگون واگن مترو را تامین کنیم .دولت هم در این زمینه قول ۱۲۰۰ واگن را داده است که انشالله در صورت کمک دولت شرایط خوبی به وجود می آید

به گفته معاون حمل ونقل شهردار تهران مشکل گرد وخاک ایستگاه های ناتمام خط سه مترو تهران نیز به زودی مرتفع خواهد شد. /شهردارآنلاین

دیدگاه کاربران