عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 2 :

نظارت مداوم کارشناسان HSE بر پروژه ها/تسهیل تردد و ایمن سازی دسترسی ها برای کم توانان جسمی و حرکتی

کد خبر: 74219
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۵ ق.ظ

شهردار منطقه ۲ با تاکید بر رعایت موارد ایمنی در خصوص پروژه های این منطقه گفت: با توجه به جایگاه ایمنی به عنوان یک فرهنگ، مهارت شغلی و الفبای زندگی شغلی در جهت بهبود صنعت و همچنین صرفه جوئی، شهرداری منطقه ۲ و به طور ویژه معاونت فنی و عمران قبل از تشکیل اداره HSE در شرکت شهر سالم همواره پیگیر رعایت موارد مربوط به ایمنی و بهداشت شغلی بوده و در شرایط خصوصی کلیه قراردادها و دستورکارهای صادره موارد مربوطه گنجانده شده است.

به گزارش نداي مردم،عزیزالله نظری ، با بیان اینکه فرهنگ ایمنی مجموعه ای از باورها، دانش ها و رفتارهای افراد است که آن ها را در برابر حوادث و خطرات زندگی مصون نگه می دارد، اظهار کرد: بر این اساس، فرهنگ ایمنی باید قبل از ورود فرد به محیط کارگاهی و صنعتی در فکر و ذهن جامعه و گروه های اجرائی ایجاد گردد. به این معنی که عوامل اجرائی و کارشناسان مربوطه در امر نظارت بر پروژه های عمرانی باید بتوانند قبل از وقوع حادثه احتمالی آن را پیش بینی و در هنگام وقوع با عملکرد صحیح از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کنند.
شهردار منطقه ۲ با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی مدیریت HSE در طرح های عمرانی و پروژه های اجرائی از سال ۹۱ عنوان کرد: این کارگاه ها با همکاری تعاونی علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای پیمانکاران و کارشناسان معاونت فنی و عمران برگزار شد.
نظری تصریح کرد: همچنین در راستای فرهنگ سازی در این خصوص از سال ۹۲ واحد HSE در معاونت فنی و عمرانی اقدام به تهیه تجهیزات حفاظت فردی و ایمنی برای مدیران و عوامل دستگاه نظارت و اجرائی کرده است. با شکل گیری اداره HSE در شهر سالم و استقرار آن در شهرداری منطقه ۲ نیز تاکنون ۸ سمینار آموزشی برای پیمانکاران و کارشناسان دستگاه نظارت و مشاورین دخیل در پروژه های عمرانی برگزار شده است.
وی در ادامه با تاکید بر نظارت مکرر کارشناسان HSE بر پروژه های فعال گفت: در صورت وجود عدم انطباق و سایر مشکلات احتمالی کارشناسان نسبت به ارائه گزارش اقدام می کنند.
به گفته شهردار منطقه ۲ علاوه بر رعایت موارد مربوط به HSE فلسفه اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی نیز در جهت برآورده نمودن شرایط سهل و ایمن تردد شهروندان به خصوص کم توانان جسمی، حرکتی، سالمندان و کودکان می باشد.
نظری تصریح کرد: همین رویکرد موجب شد تا امروز شاهد احداث معابر، پل، تونل، زیرگذر، پیاده­ رو­، همسطح سازی دریچه ها، حذف زوائد فیزیکی، بهسازی و مرمت آسفالت معابر، رعایت ضوابط و مقررات مربوط به تسهیل معلولین و جانبازان و … در منطقه باشیم./شهردارآنلاین

دیدگاه کاربران