عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه19:

عضویت ۹۰۰ شهروند منطقه ۱۹ در کانون های دیابت/ اجرای کلاس های آموزشی به مناسبت روز اهدای خون

کد خبر: 74232
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵ ق.ظ

اتوبوس دیابت به منظور ارائه خدمات سلامت محور به شهروندان به مدت یک هفته در منطقه ۱۹ مستقر می شود.

به گزارش نداي مردم، حجت الاسلام رسول جوادی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: اتوبوس دیابت از امروز ۲ مرداد به مدت یک هفته روبروی سرای محله شکوفه شمالی توقف می کند و شهروندان می توانند با مراجعه به مسئولین این اتوبوس از خدمات سلامت محور همچون تست رایگان قند و وفشار خون، ویزیت پزشکی، اندازه گیری شاخص توده بدنی، مشاوره و توزیع بروشور بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینکه کانون های دیابت در همه محلات این منطقه فعال هستند افزود: بیش از ۹۰۰ شهروند منطقه در این کانون ها عضو هستند که به منظور ارتقاء سطح آگاهی آنها ضمن برگزاری کلاسهای آموزشی و مشاوره، تست رایگان قند خون و تورهای تفریحی به امکان مختلف شهر تهران در طول سال برگزار می شود.
این مسئول در ادامه به برگزاری کلاسهای آموزشی به مناسبت روز اهدای خون (۹ مرداد) اشاره و بیان کرد: به همین مناسبت کلاس های آموزشی با محوریت فواید اهدای خون، اهدای خون و حجامت، اهدای خون در زنان، آشنایی با گروه های خونی و … در سراهای محلات سطح منطقه برگزار می شود.
جوادی در بخش دیگری به ارائه خدمات پزشکی رایگان در قالب نذر فرهنگی اشاره و بیان کرد: این خدمات به منظور افزایش سطح سلامت بانوان محله شکوفه شمالی به صورت پایش قند و فشار خون در سرای محله شکوفه شمالی اجرا می شود.
به گفته وی طی این طرح بانوان بیمار جهت درمان به پزشک معرفی می شوند./شهردارآنلاین

دیدگاه کاربران