عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی شورای شهر زنجان:

ظرفیت تاکسی‌رانان برای بازرسی و نظارت در زنجان استفاده می‌شود

کد خبر: 74250
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱ ق.ظ

سخنگوی شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه چند طرح کلی و عملیاتی به منظور ساماندهی تاکسی‌های درون شهری زنجان در حال بررسی است گفت: ظرفیت تاکسی‌رانان برای بازرسی و نظارت در زنجان استفاده می‌شود.

به گزارش نداي مردم،اسماعیل دویران اظهار داشت: هفته گذشته بازدیدی از طرح عملیاتی شهرداری همدان برای ساماندهی تاکسی‌های درون شهری با حضور اعضای شورا و مسئولان مربوطه شهرداری زنجان انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه طرح کلی به منظور ساماندهی تاکسی‌ها و اصلاح فضای نامناسب کنونی احصا شده است ابراز کرد: در حال حاضر روشهای پیاده‌سازی این طرح در حال بررسی دقیق است.

سخنگوی شورای شهر زنجان با اشاره به روش پیاده‌سازی شده در شهر همدان برای ساماندهی خطوط تاکسی تصریح کرد: در این شهر نحوه بازرسی و نظارت بر خطوط تاکسی را خود رانندگان تاکسی انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در روش عملیاتی شده در شهر همدان برای ساماندهی مطلوب خطوط تاکسی سازمان تاکسی‌رانی شهرداری فقط نظارت کلی را بر امور به عهده دارد.

دویران با بیان اینکه به طور مثال در روش یاد شده برای هر خطوط تاکسی یک مسئول خط از بین تاکسی‌رانانی که در خط مورد نظر فعالیت می‌کند انتخاب می‌شود بیان کرد: راننده انتخاب شده مسئولیت نگهداری از خط برای ایجاد نظم در سوار و پیاده‌کردن مسافر و غیره را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه فرد خط نگهدار از ورود سواریهای شخصی برای جابه‌جایی مسافر در منطقه مورد نظر جلوگیری می‌کند یادآور شد: این امر به مرور فعالیت سواریهای شخصی در سطح شهر برای جابه‌جایی مسافر را نیز کاهش می‌دهد.

سخنگوی شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه هزینه فعالیت فردی که ساماندهی خط و نحوه جابه‌جایی مسافر را به عهده دارد توسط رانندگان خط مورد نظر پرداخت می‌شود افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده اجرای این طرح در ابتدا در شهر همدان با مشکلاتی مواجه بوده ولی در حال حاضر نتایج مطلوبی حاصل شده است.

وی به قابلیت اجرایی شدن طرح مذکور در شهر زنجان برای ساماندهی تاکسی‌های درون شهری اشاره کرد و گفت: ایده‌های دیگری نیز وجود دارد که در سازمان تاکسی‌رانی شهرداری زنجان روش مطلوب در حال بررسی است./تسنيم

 

دیدگاه کاربران