عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار بابل:

استفاده از سينما براي ترويج اخلاق شهري

کد خبر: 74254
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵ ق.ظ

راي ترويج اخلاق شهري، طبيعتا سينما به زيبايي اين مسائل را از هم تمييز مي‌دهد و محيط شهر، زندگي شهري و گروهي را براي مردم تعريف مي‌کند.

به گزارش نداي مردم، حسين بيژني در مراسم افتتاح سينما هنر و تجربه در مجتمع فرهنگي سينمايي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بابل، با تقدير از دست‌اندرکاران اين اقدام مهم، اظهار کرد: اين امر با هدف ارتقا فرهنگ و هنر کشور انجام شده و هيچ تشکري جبران اين تلاش ارزنده را نخواهد کرد.

وي از هماهنگي شورا و شهرداري بابل در مبحث فرهنگي، ورزشي و اجتماعي خبر داد و افزود: شهرداري و شوراي اسلامي شهر توجه به فرهنگ را جزو وظايف لاينفک خود مي‌دانند.

شهردار بابل تصريح کرد: سينما بي‌شک از اساسي‌ترين و موثرترين رسانه‌هايي است که در تدوام، گسترش و بقاء فرهنگ و هنر واقعي يک جامعه حضوري فعال دارد.

اين مسؤول خاطرنشان کرد: واقعيت اين است که سينما يکي از بزرگ‌ترين ابرقدرت‌هاي فرهنگ‌سازي در دنيا محسوب مي‌شود که تاثير کوچک‌ترين نماي ظاهر شده بر آن را به سرعت مي‌توان در ميان مردم کوچه و بازار ديد، به همين دليل استفاده از اين دنياي مدرن و در عين حال لذت‌بخش، وسيله‌اي تازه براي نشان دادن فرهنگ‌ها و انديشه‌هايي است که شايد به سختي بتوان با زبان روزمره بيان کرد.

وي ادامه داد: براي ترويج اخلاق شهري، طبيعتا سينما به زيبايي اين مسائل را از هم تمييز مي‌دهد و محيط شهر، زندگي شهري و گروهي را براي مردم تعريف مي‌کند.

بيژني يادآور شد: براي تاثيرگذاري در حوزه فرهنگ شهرنشيني، جغرافياي شهري و در يک کلام اخلاق شهروندي، سينما بهترين ابزار و وسيله است.

شهردار بابل حمايت از هيأت‌هاي مذهبي،NGO و مراسم‌هاي ملي و مذهبي را از ديگر اقدامات فرهنگي شهرداري و شوراي شهر بابل برشمرد./ آريا

 

دیدگاه کاربران