عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر قزوین :

تشکیل شورای سیاست‌گذاری با هدف ساماندهی تبلیغات شهری

کد خبر: 74260
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶ ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: شورای سیاست‌گذاری با هدف ساماندهی تبلیغات شهری تشکیل شود.

به گزارش نداي مردم، فاطمه اشدری در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که امشب در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد،‌ اظهار کرد: چند سالی است که از موضوع سیاست‌گذاری و ساماندهی تبلیغات در شهرداری می‌گذرد ولی با وجود برگزاری جلسات و مصوبات همچنان در بی‌سامانی تبلیغات شهری به سر می‌بریم.

وی بیان کرد: همچنین با اضافه شدن کانال تلگرام به ابزارهای رسانه‌ای و تسریع و ایجاد سرعت در برقراری ارتباط و تبادل‌نظر بین مردم و دستگاه‌های شهرداری و اعضای شورا، برخی مواقع شنیده می‌شود که برخی از مدیران یا اعضا، نگاه خود را طوری نسبت به مدیریت شهری تفسیر یا ارائه می‌دهند که در ذهن شهروند این‌گونه تصور می‌شود که مصوبه شورا است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: قبل از اینکه این اقدام اثرات منفی و ناباورانه‌ای را در محیط شهری و شهروندان ایجاد ‌کند، بهتر است در موضوع فوق یعنی کانال تلگرام و سامانه‌های تبلیغاتی دیگر و ابزار تبلیغاتی سازمان زیباسازی سازمان فرهنگی و روابط عمومی شورا و شهرداری در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود.

اشدری اضافه کرد: این اقدامات از سوی کمیسیون فرهنگی و ورزشی به همراه رؤسای سازمان‌های تبلیغاتی تعیین و تکلیف و شورای سیاست‌گذاری تشکیل و نتایج آن به شورای اسلامی شهر قزوین ابلاغ شود.

این مسؤول بیان کرد: تحقق این مهم منجر به رفع ابهام برای افراد، اشخاص و نمایندگان شورا و مدیران دستگاه‌های برون شهری و درون شهری است که در نهایت شهروندان از امور مطلع می‌شوند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: اعضای شورا اشراف داشته باشند هر موضوعی که در قالب تعیین و تکلیف در راستای اجرای موضوعی به مدیران شهرداری ابلاغ یا به شهروندان اطلاع‌رسانی می‌شود، مصوبه کمیسیون مربوطه شورا را داشته باشد.

اشدری مطرح کرد: در موضوع واحدهای نظارتی و پیشگیری و رسیدگی به تخلفات در دستگاه‌های اجرایی که از سوی مدیران درون‌سازمانی انتخاب می‌شوند، موضوعاتی مانند فیش‌های حقوقی نجومی تا وام‌های کلان، زمین‌خواری و در نهایت پایمال شدن حقوق مردم فراتر رفته، منجر به بی‌اعتمادی مردم می‌شود و آسیب جدی و شدیدی به بدنه نظام می‌زند.

وی یادآور شد: به یقین این مدیریت بیمارگونه نه تنها درمان نمی‌شود بلکه به طور پیشرفته و به عنوان یک معضل مدیریتی، آسیب مهلکی به بدنه دستگاه و اهداف سازمانی وارد می‌کند به همین دلیل ضروری است که واحد نظارتی از سوی دستگاه‌های نظارتی استان قزوین انتخاب شود و مدیریت داخلی دستگاه‌ها دخالتی نداشته باشد.

* در قزوین به قاب شهیدان زینت داده می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تشریح کرد: باید بین سازمان زیباسازی شهرداری قزوین و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین تعامل و هماهنگی لازم به عمل آمده تا با یک اقدام فرهنگی مناسب از سوی این دو نهاد بتوانیم عکس‌های خاطره‌آفرینی و ارزشمند شهدا را در تمام نقاط شهر به طور زیبا و ارزنده نصب شود.

اشدری ادامه داد: این تلاش سازمان زیباسازی و تعامل آن با بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار ارزنده است چراکه تمام شهر به قاب شهیدان زینت داده می‌شود.

گفتنی است، جلسه شورای اسلامی شهر قزوین با حضور فرج‌الله فصیحی رامندی رئیس و علی فرخزاد نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، عباس ظاهری، حسین صلح‌جو، فاطمه اشدری، حکمت‌الله داودی، احد چگینی و علی صادقی‌نیارکی اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با موضوع بررسی نامه‌های واصله و مصوبات کمیسیون‌های تخصصی برگزار شد./فارس

دیدگاه کاربران