عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس جمعیت هلال احمر سیرجان:

سیرجان دارای ۳ پایگاه امداد و نجات بین‌شهری است

کد خبر: 74273
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷ ب.ظ

رئیس جمعیت هلال احمر سیرجان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر سیرجان تنها شهرستانی است که سه پایگاه امداد و نجات بین شهری دارد، گفت: باشگاه امدادگران این شهرستان دارای ۲۸۰ نفر عضو است.

به گزارش نداي مردم، سیدحسین حسینی اظهار داشت: در گذشته موقوفات سیرجان ساماندهی خوبی در سطح شهرستان نداشته‌اند.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان دارای هشت موقوفه است، گفت: موقوفه رضوی جمعیت هلال احمر این شهرستان دارای ۶ باب مغازه تجاری و یک طبقه ۱۲۷ مترمربعی است که ماهانه حدود ۲۲ میلیون تومان کرایه دریافت می‌کند و در زمینه کمک به دانشجویان بی‌بضاعت به ویژه دانشجویان رشته پزشکی هزینه می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان با اشاره به موقوفه سلطانی در ملک‌آباد سیرجان که شامل یک باغ پسته به مساحت ۷هزار و ۲۰۰ مترمربع که درآمد آن در راستای بیماران بی‌بضاعت و دانشجویان هزینه می‌شود، بیان کرد: درمانگاه موقوفه شهید احمد سلطانی نیز دارای ۴۰۰ مترمربع است که به دلیل عدم درآمدزایی موقوفه ،این درمانگاه تعطیل است.

حسینی با اشاره به موقوفه درمانگاه حضرت زینب(س) که زمین آن به مساحت ۳۷۳ مترمربع و ۲۵۰ مترمربع زیربنای ساختمان آن است، گفت: در حال حاضر این درمانگاه در یک طبقه فعالیت می‌کند که با هزینه‌های خود این درمانگاه ارتقا می‌یابد.

وی با اشاره به موقوفه درمانگاه ثامن، گفت: این درمانگاه در زمینی به مساحت ۲۴۰ مترمربع و در سه طبقه با زیربنای ۴۰۰ مترمربع ساخته شده و درآمدزایی خوبی دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر سیرجان با اشاره به موقوفه خوابگاه ماونداد جمعیت هلال احمر در این شهرستان، گفت: این خوابگاه در چهار طبقه با زیربنای یک هزار و ۲۰۰ مترمربع با ظرفیت ۱۰۰ نفر ساخته شده که در راستای نگهداری دانش‌آموز مستعد وبی‌بضاعت روستایی وقف شده است.

حسینی ادامه داد: با توجه به اینکه این خوابگاه در سال گذشته ۲۲ دانش‌آموز داشت تصمیم گرفته شد مکان دیگری برای دانش‌آموزان در جمعیت گذاشته شود و خوابگاه به سمت درآمدزایی پیش برود و در حال حاضر خوابگاه اجاره داده شده که ماهیانه ۸میلیون ۵۰۰ تومان درآمدزایی دارد.

وی با اشاره به موقوفه معصومیه جمعیت هلال احمر در روستای پاریز سیرجان با مساحت ۴۲۲ مترمربع است، خاطرنشان کرد: یک هشتم سپرده بانک ملی موقوفه دکتر صادقی صرف دانشجویان پزشکی سیرجان و ارک و بیماران بی‌بضاعت هزینه می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان افزود: موقوفه فاطیمه یکی دیگر از موقوفات جمعیت هلال احمر این شهرستان است که دارای ۲۴۱ مترمربع مساحت دارد که اجاره آن در راستای بیماران بی‌بضاعت هزینه می‌شود.

حسینی یادآورشد: داروخانه هلال احمر شهرستان سیرجان درآمدزایی خوبی برای منطقه داشته است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر سیرجان تنها شهرستانی است که سه پایگاه امداد و نجات بین شهری دارد، گفت: شهرستان سیرجان دارای دو پایگاه امداد و نجات جاده‌ای است که پیش‌بینی‌ می‌شود در سالجاری یک پایگاه جدید در مسیر مجموعه گل‌گهر به بهره‌برداری برسد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان با اشاره به این که انبار جمعیت هلال احمر این شهرستان جوابگوی این منطقه نیست، گفت: حصارکشی زمینی به مساحت ۷ هکتار زمین برای انبار این جمیعت انجام شده است.

حسینی با اشاره به اینکه باشگاه امدادگران این شهرستان دارای ۲۸۰ نفر عضو است ، تصریح کرد: جمعیت هلال احمرسیرجان ، به تجهیزات امدادی مجهز است.

وی در زمینه اعلام ۲۰ هزار عضو در جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان اظهار داشت: این آمار در سال های گذشته فرم داوطلبی پر کرده‌اند اما کسانی که همکاری مستمر داشتند فقط ۸۰۰ نفر بودند و در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر شرکت کردند./تسنیم

دیدگاه کاربران