عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان:

طرح توسعه و عمران شهری در استان گلستان تدوین می‌شود

کد خبر: 74277
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸ ب.ظ

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان از تهیه، تدوین و ابلاغ طرح توسعه و عمران شهرهای استان گلستان توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خبر داد.

به گزارش نداي مردم، ابراهیم مبارک قدم اظهار داشت: هم‌اکنون اسناد و مدارک نهایی طرح جامع شهر کردکوی که در فروردین ماه سال جاری به تصویب شورای‌عالی رسیده بود برای ابلاغ به استان به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شده است.

وی همچنین از ابلاغ طرح جامع تفصیلی شهر نوده خاندوز به استاندار گلستان که موفق به اخذ مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در اواخر سال گذشته شده بود، به عنوان اقدام دیگر در حوزه طرح‌های کالبدی مدیریت شهرسازی و معماری این اداره کل در سال جاری نام برد.

مبارک قدم اظهار کرد: برای تهیه طرح جامع کردکوی ۴۲۰ میلیون ریال و برای طرح جامع تفصیلی شهر نوده خاندوز بیش از ۳۷۶ میلیون و ۶۰۲ هزار ریال از محل منابع ملی و ابلاغی وزارت راه و شهرسازی هزینه شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان همچنین تصریح کرد: در ۳ ماهه نخست سال جاری طرح توسعه و عمران شهر بندرگز در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح و رفع ابهام شد و مدارک نهایی آن برای ابلاغ توسط مشاور در حال تهیه است.

وی همچنین از اعلام نتیجه کمیته فنی شورای عالی طرح جامع تفصیلی شهر فاضل آباد خبر داد و از دیگر اقدمات انجام شده در حوزه طرح‌های کالبدی مدیریت شهرسازی ومعماری اداره کل را، پیگیری تصویب طرح محور ویژه ناهارخوان اعلام کرد و گفت: در جلسه ۳۱ خردادماه امسال از سوی شورای عالی شهرسازی ومعماری ایران بررسی‌های لازم در این خصوص اتخاذ شده است.

مبارک قدم اظهار کرد: ارسال اسناد و مدارک طرح جامع تفصیلی شهر انبارالوم به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی ومعماری ایران به عنوان یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این مدت یاد کرد و گفت: اسناد و مدارک طرح جامع تفصیلی شهرهای سیمین‌شهر و نوکنده که به تائید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رسیده بودند در هفته آتی به دبیرخانه شورای عالی شهرسازی ومعماری ایران ارسال خواهند شد.

وی همچنین از اتمام بررسی‌های کارشناسی در جلسات کمیسیون ماده ۵ طرح تفصیلی شهرهای رامیان و ناحیه ۳ شهر گرگان خبر داد و افزود: در روزهای آینده با هماهنگی معاون عمرانی استانداری گلستان در جلسات کمیسون ماده ۵ طرح‌های آنها مطرح و بررسی خواهند شد.

دبیر کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی گلستان با بیان اینکه طرح‌های توسعه و عمران شهری، اسناد توسعه بلندمدت شهر برای شهرداری‌ها هستند، اظهار کرد: در این طرح‌ها برنامه‌ها و سیاست‌های کلی شهری، تراکم ساختمانی و جمعیتی، حدود، حریم و محدوده‌های شهری، کاربری‌ها، ضوابط و مقررات تفکیک و تجمیع زمین، شبکه‌های حمل و نقل و معابرشهری و دیگر مقررات شهرسازی و معماری و در نهایت مسیر توسعه آینده شهر مشخص شده و به عنوان سند اجرایی و الزامی در ساخت و سازها در دستور کار مدیریت شهری قرار می‌گیرد./ تسنیم

 

دیدگاه کاربران