عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی اردبیل:

سالانه اورژانس اردبیل ۳۰ هزار ماموریت انجام می‌دهد/ جذب ۹۰ متخصص برای اورژانس اردبیل

کد خبر: 74281
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳ ب.ظ

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: سالانه اورژانس ۱۱۵ اردبیل بیش از ۳۰ هزار ماموریت درون‌شهری و جاده‌ای انجام می‌دهد که سرعت ارائه خدمات نیز در حد مطلوب است.

به گزارش نداي مردم، علیرضا حمیدخلق صبح امروز در سی‌امین همایش روسای مراکز اورژانس کشور در سرعین اظهار کرد: کشور ایران و استان اردبیل از پیشگامان در راه‌اندازی اورژانس و ارائه خدمات رایگان به مردم در حوادث و سوانح مختلف بوده به طوری که مرحوم دکتر نائبی از بنیان‌گذاران اورژانس در کشور است که همچنان نیز خدمات این مجموعه به صورت رایگان ولی با کیفیت مطلوب‌تر در حال انجام است.

وی تاثیرگذاری استان اردبیل را در گسترش و شیوع خدمات اورژانس یادآور شد و گفت: ما در حال حاضر در قالب ۴۰ پایگاه شهری و جاده‌ای با ۸۸ دستگاه آمبولانس و ۲۷۰ نفر نیرو به هموطنان ارائه خدمات می‌کنیم که ترکیب نیروی ما نیز اغلب متخصصان و تکنسین‌های متبحر حوزه اورژانس هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: سالانه اورژانس ۱۱۵ اردبیل بیش از ۳۰ هزار ماموریت درون‌شهری و جاده‌ای انجام می‌دهد که سرعت ارائه خدمات نیز در حد مطلوب است.

حمیدخلق با بیان اینکه سال گذشته ۳۰ هزار ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ اردبیل به انجام رسیده است، تصریح کرد: ما سال گذشته موفق شدیم در تمام گردنه‌های برف‌گیر و صعب‌العبور استان با بکارگیری دو دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل خدماتی را به هموطنانمان در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور انجام دهیم.

وی از بکارگیری ۱۸ دستگاه آمبولانس بنز با تجهیزات کامل در ارائه خدمات به هموطنان خبر داد و گفت: اورژانس هوایی نیز از اسفند سال گذشته در استان اردبیل مستقر شده به طوری که ما به سه موتور آمبولانس در سرعین و اردبیل و تامین سایر تجهیزات و امکانات سعی داریم تا به هموطنانمان ارائه خدمات کنیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: ما تنها در استان اردبیل دو پایگاه به شکل کانکس داریم در حالی که در بسیاری از استان‌ها این شرایط آمار بسیار بالایی دارد و امسال نیز نوسازی ناوگان و جذب ۹۰ نیروی متخصص در اولویت مدیریت فوریت‌های پزشکی استان اردبیل است.

دیدگاه کاربران