عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسعود مدینه عضو شورای اسلامی شهر ساری :

مدیریت جامع یکپارچه شهری مهمترین نیاز حیاتی شهر است

کد خبر: 74297
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱ ق.ظ

عضوشورای اسلامی شهر ساری گفت: مدیریت جامع یکپارچه شهری مهمترین نیاز حیاتی شهر است.

به گزارش نداي مردم، مسعود مدینه یکشنبه شب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر ساری که با حضور نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت: مدیریت جامع یکپارچه شهری مهمترین نیاز حیاتی شهر است.

وی افزود: مدیریت جامع یکپارچه شهری به معنای واقعی کلمه باید اداره شود و راهبردها و سیاست گذاری ها کلان امور شهری و عمرانی، و اقتصادی، فرهنگی و هنری ، ترافیک و محیط زیست آن بایستی از هسته ای واحد صادر و متبادر گردد تا شهروندان مرکز استان از منافع حداکثری آن بهره مند شوند تا آسیب های اجتماعی کمتر شود.

عضو شورای اسلامی شهر ساری ، گفت: توجه به وضعیت جاده های شهرستان ساری مورد تاکید قرار گیرد که به علت عدم تعریض ومناسب سازی و ایمن سازی ، متاسفانه صدمات زیادی به مردم و مسافران در حال عبور وارد کرده و صدها قربانی این حوادث تلخ هم هنوز مسئولین را به فکر اتخاذ راهکاری مناسب نینداخته است.

وی به طرح سالمسازی دریا به عنوان یکی از موضوعات مهم اشاره کرد و افزود: متولی مستقیمی در بحث طرح های سالم سازی دریا نداریم و علرغم اینکه دریا موهبتی خدادای و متعلق به تمام کشور است اما متولی خاصی ندارد و این سوء مدیریت موجب شده که استفاده بهینه ای از این نعمت ارزشمند نشود.

مدینه عنوان کرد: در مرکز استان یکی از بزرگترین مشکلات بحث دریافت مالیات های سنگین از افرادی است که صاحب اماکن ورزشی هستند و به علت عدم درآمد کافی، همواره در پرداخت مالیات، با مشکلات زیادی مواجهه هستند.

وی ادامه داد: ایجاد یک سرویس حمل و نقل عمومی کارآمد و سریع، موجب کاهش قابل توجه تعداد خودروهای شخصی می شود، مدیریت شهر ساری در این حوزه می تواند با استفاده از نظرات کارشناسان اهل فن و اتخاذ تدابیر لازم ، ترافیک لجام گسیخته این شهر را کاهش دهد.

مدینه گفت: تعیین تکلیف بخش هایی از شهرستان ساری که از شهرداری خدمات دریافت می کردند اما مشخص نیست که در حوزه شهر قرار دارند یا روستا که باید شهرداری تکلیف خود را در این خصوص بداند.

عضو شورای اسلامی شهر ساری به معضل زباله در شهر ساری اشاره کرد و گفت: بحث بحران زباله مرکز استان از جمله مباحث بسیار مهم است که باید فکری برای حل ریشه ای آن صورت بگیرد.

وی ساماندهی کارگران ساختمانی را از جمله دغدغه ها دانست و گفت: طرح ساماندهی کارگران ساختمانی مکانی برای استقرار این کارگران شریف با همکاری اداره کل کار، تعاون و امور اجتماعی مد نظر قرار دارد./ایلنا

دیدگاه کاربران