عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد :

لزوم احداث ۴ پایگاه اورژانس بین جاده‎ای در بروجرد/ یک مرکز اورژانس درون شهری در بروجرد در حال ساخت است

کد خبر: 74305
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸ ق.ظ

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: احداث چهار پایگاه اورژانس بین جاده‎ای در این شهرستان ضروری است.

به گزارش نداي مردم، محسن صیرفی شامگاه یکشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهار کرد: تاکنون اعتباری برای احداث پایگاه اورژانس بین جاده‎ای به این شهرستان تخصیص داده نشده است.

وی عنوان کرد: احداث پایگاه‎های اورژانس بین جاده‎ای در میدان آیت الله بروجردی، محدوده پادگان مهندسی و منطقه آبسرد شهرستان بروجرد ضروری است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: یک اورژانس درون شهری با همکاری خیرین در این شهرستان در حال ساخت است که تاکنون پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی دارد.

صیرفی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان پس از تکمیل پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی شهرستان بروجرد باید برای تجهیز آن اقدام کند.

وی اظهار کرد: تکمیل ساختمان پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۷۴ درصدی نیازمند اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد احداث پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی را یکی از نیازهای این شهرستان خواند و تصریح کرد: تسریع در ساخت و تجهیز این بیمارستان به عنوان یکی از مطالبات مردم این شهرستان ضروری است.

صیرفی با اشاره وعده وزیر بهداشت و درمان مبنی بر تجهیز بیمارستان آیت الله بروجردی شهرستان بروجرد افزود: ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای این منظور پیش‎بینی شده است، حال آن که برآورد اولیه بیش از این میزان است.

وی ادامه داد: با توجه به طولانی شدن ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی این شهرستان در سفر استاندار لرستان به این شهرستان پیگیری رفع این مشکل در دستور کار مسئوولان استانی قرار گرفته شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به تکمیل پروژه اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان خاطر نشان کرد: بر اساس قانون وزارت بهداشت و درمان موظف به تجهیز واحدهای درمانی خیرساز است.

صیرفی بیان کرد: هزینه هشت میلیارد تومانی برای تجهیز اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد برآورد شده که دستور تجهیز آن از سوی وزیر بهداشت و درمان صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه مرکز درمان بستر این شهرستان تکمیل و محوطه‎سازی آن در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امید است، با پیگیری‎های هیئت امنا برای تامین تجهیزات این مرکز در آینده‎ای نزدیک به بهره‎برداری برسد./فارس

دیدگاه کاربران