عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای اسلامی نصیرشهر:

متخصصین بومی نصیرشهر در اجرای پروژه‌های شهری ارجحیت دارند

کد خبر: 74323
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴ ق.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر نصیرشهر گفت: به کارگیری متخصصین بومی در اجرای پروژه‌های شهری بر متخصصین غیر‌بومی ارجحیت دارد.

به گزارش نداي مردم،اکبر نصیری اظهار کرد: به کارگیری متخصصین بومی در اجرای پروژه‌های شهری بر متخصصین غیر‌بومی ارجعیت دارند.

وی بیان کرد: با توجه به بیکار بودن بسیاری از متخصصان، مهندسان و کارشناسان نصیرشهری با وجود داشتن مهارت و علاقه‌مندی، بهتر و عاقلانه است تا در پروژه‌های مختلف عمرانی و … از ظرفیت آنها بهره ببریم.

رئیس شورای اسلامی شهر نصیرشهر با اشاره به مزیت‌های به کارگیری نیروهای بومی تصریح کرد: با توجه آشنایی بیشتر متخصصین بومی به شهر و هزینه کمتر به کارگیری آنها خوب است که از این نیرو‌ها در پروژه‌های مختلف عمرانی و … بهره برده شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشاوران غیر‌بومی با دستمزد بالا به کارگیری شده‌اند که شناخت کمتری نسبت به شهر دارند و مدتی طول می‌کشد تا به طور کامل و مطلوب با وضعیت شهر آشنا شوند و این موضوع به اجرای پروژه‌ها لطمه می‌زند.

نصیری افزود: مراجعات متعدی از سوی جوانان تحصیل‌کرده دانشگاهی و متخصصین این شهر به اعضای شورای اسلامی شهر می‌شود و اعلام می‌دارند که برای رهایی از بیکاری حاضرند در مشاغل بسیار پایین مشغول به کار شوند.

وی در پایان متذکر شد: مشکل دیگری که وجود دارد و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود به کارگیری مشاوران دو شغله و بازنشسته در پروژه‌های مختلف عمرانی و … در این شهر است که باید این روند اصلاح شده و از جوانانی بومی که تخصص و مهارت لازم را دارند برای ورود به بازار کار استفاده شود./فارس

دیدگاه کاربران