عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار شیراز:

۳۰ کیلومتر کوه‌راه در شیراز تا پایان سال افتتاح می‌شود

کد خبر: 74352
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸ ب.ظ

شهردار شیراز گفت: تا پایان امسال ۳۰ کیلومتر کوه‌راه در ارتفاعات شیراز افتتاح و به شهروندان تقدیم می‌شود.

به گزارش نداي مردم، علیرضا پاک‌فطرت در آئین پایانی چهارمین المپیاد ورزشی و مسابقات جام رمضان کارکنان شهرداری شیراز با تاکید بر لزوم گسترش ورزش در جامعه اظهار داشت: اگر در جامعه‌ای روحیه ورزشی و پهلوانی گسترش پیدا کند چنین جامعه‌ای هرگز تسلیم نمی‌شود.

وی افزود: اگر زندگی شهدا و جانبازان دوران دفاع مقدس با دقت مطالعه شود می‌بینید اینها کسانی بودند که در دوران نوجوانی و جوانی خود هر کدام به نوعی در زمان فراغت حداقل یک رشته ورزشی را دنبال می‌کردند.

شهردار شیراز با ابراز امیدواری از اینکه ورزش به ویژه ورزش همگانی در جامعه توسعه پیدا کند خدمات انجام شده در ۴ سال گذشته توسط هیئت ورزش‌های همگانی فارس را ارزنده توصیف و تصریح کرد: این هیئت در طول سال برنامه‌های بسیار خوبی را برای شهروندان در نظر گرفته است.

پاک‌فطرت بیان کرد: براساس آمار می‌توان گفت راهپیمایی‌های عمومی برگزار شده در شیراز در ۴ سال گذشته با برنامه‌های عمومی و مردمی که از دوران پس از انقلاب برگزار شده است برابری می‌کند و در این برنامه‌ها جوایزی ارزنده نیز بدون هزینه شهرداری و از طرف شرکت‌های مختلف به مردم اهدا شده است.

وی با بیان اینکه هر چه در زمینه ورزش سرمایه‌گذاری شود کم، عنوان کرد: با توسعه ورزش در جامعه آمار بیماری‌ها و هزینه درمان کاهش و شور و نشاط جوانان افزایش می‌یابد.

شهردارشیراز با اشاره به اینکه شهرداری در این امر بی‌تفاوت نبوده و با راهنمایی شورای اسلامی شهر به ویژه اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کارهای بسیار خوبی در امر ورزش انجام داده است اظهار داشت: یکی از این کارها توسعه سالن‌های ورزشی در سطح شهر شیراز است.

پاک‌فطرت با بیان اینکه ۱۲ سالن سرپوشیده توپی، ۹ سالن سرپوشیده غیر توپی و ۲۱ سالن ورزشی توسط شهرداری در شیراز ساخته شده است، افزود: بیش از ۵۰ درصد این سالن‌ها در ۵ سال گذشته ساخته شده که با تعداد کل سالن‌های ساخته شده توسط شهرداری در دوران گذشته برابر است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد سالن ورزشی برای شهر شیراز کافی نیست، گفت: باید تعداد سالن‌های ورزشی به قدری افزایش پیدا کند که هر محله دارای یک سالن ورزشی بوده و امکان استفاده از سالن ورزشی برای تمامی رده‌های سنی در محله‌ها وجود داشته باشد.

شهردارشیراز با بیان اینکه در طول ۳ سال گذشته ۳۳ زمین چمن مصنوعی توسط شهرداری ساخته و به مردم تقدیم شده است بیان کرد: پیش از آن در شهر شیراز زمین چمن مصنوعی وجود نداشت.

وی به پروژه‌های دیگر مانند ساخت و بهره‌برداری از ۳۰ کیلومتر کوه‌راه در ارتفاعات شیراز و مسیرهای پیاده‌روی و سبزراه اشاره کرد و گفت: ۳۰ کیلومتر کوه‌راه دیگر تا پایان سال ساخته می‌شود و هیئت ورزش‌های همگانی می‌تواند برای اجرای برنامه‌های ورزشی عمومی خود از این مسیرها نیز استفاده کند.

شهردارشیراز با بیان اینکه مسیرهای سلامت نیز به مرحله اجرا رفته و ظرف دو تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: ۳ مسیر سلامت به طول ۸ کیلومتر در شیراز ساخته شده که با برگزاری پیاده‌روی‌های خانوادگی به شهروندان معرفی می‌شود.

پاک‌فطرت مجموعه کارهای صورت گرفته توسط شهرداری شیراز در زمینه ورزشی را نشان از اهمیت این موضوع برای شهرداری دانست و تصریح کرد: شهرداری شیراز نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی احساس مسئولیت دارد و برای شادابی جوان‌ها ارزش قائل است.

شهردار شیراز بیان کرد: هر چند ورزش برای عموم جامعه یک تفریح به شمار می‌رود اما باید ورزش قهرمانی تقویت و معرفی ورزشکاران نمونه شهر برای حضور در سطح ملی به عنوان یک هدف دست‌یافتنی با جدیت دنبال شود.

وی با بیان اینکه در دنیای کنونی بسیاری از کشورها به دلیل قهرمانی در رشته‌های مختلف ورزشی در سطح جهان معروف هستند عنوان کرد: از این رو تقویت ورزش و توسعه آن در سطح جامعه ضرورت دارد و استعدادهای جوانان و نوجوانان در رشته‌های مختلف ورزشی شناسایی شود.

شهردار شیراز از سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، اداره ورزش و جوانان شیراز، مجموعه مدیران شهری و شورای شهر به ویژه اعضای کمیسیون فرهنگی برای تلاش در راستای توسعه ورزش و اجرای برنامه‌های مختلف ورزشی تقدیر و تشکر و از عدم استقبال این برنامه‌ها از سوی دیگر مسئولان شهر که می‌توانند با حضور خود سبب ترغیب بیشتر مردم به ورزش و حضور در برنامه‌های عمومی شوند انتقاد کرد./مهر

دیدگاه کاربران