عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار اسلامشهر :

انتظار شهروندان اسلامشهری برای خط مترو

کد خبر: 74363
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۵۷ ب.ظ

شهروندان اسلامشهری مدتهاست در انتظار احداث خط مترو چندین ساعت از روز را در ترافیک های پر دود و سرسام آور بین شهری میگذرانند.

به گزارش نداي مردم،اگر پروژه عبور خط ۳ متروی تهران از داخل اسلامشهر اجرایی بشود بیش از ۸۰ درصد سفرهای شهروندان از طریق قطار درون شهری به انجام میرسد .
علیرضا ناصری پور، شهردار اسلامشهر،  گفت: “در ظول ۲۱ ماه خدمت در این شهرداری همیشه احداث خط ۳ مترو در این منطقه مهمترین بحث ما با شهرداری تهران بوده، در اخرین تلاش ها قرار بر کلنگ زنی این خط در عید سعید فطر بود که متاسفانه بازهم به مرحله انجام نرسید.”

اسلامشهر در مسير تردد شهرهای رباط كريم، بهارستان، نسيم شهر و صالحيه قرار دارد و شاهد بار ترافيكی سنگينی در بلوار آيت الله سعيدی است. احداث مترو، ساخت تقاطع غير همسطح، تكميل كمربند جنوبي و انتقال ريل راه آهن و احداث كمربند شمالي می تواند راه گشای حل اين مشكل باشد.

ناصری پور افزود:”اسلامشهر روزانه ۱۱۰ هزار نفر مسافر به شهر تهران دارد جدای از مسافرین تهرانی که به این شهرستان می آیند و این حجم از رفت و آمد در برابر ناوگان فرسوده شهر بسیار بالاست.”

اتوبوس های برون شهری فرسوده و نياز به نوسازی دارند ،که برای هر اتوبوس بيش از ۶۰۰ ميليون ریال اعتبار نياز است.
حالا جدا از بحث میزان اعتبار لازم برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اسلامشهر که خود داستانی است مفصل، موضوع احداث خط مترو برای شهروندان اسلامشهری بسیار پراهمیت و قابل تأمل است.

این روزها باید گوش هایمان تیزتزر کنیم تا ببینیم و بشنویم بالاخره خبر کلنگ زنی متروی اسلامشهر چه زمانی منتشر میشود. /تابناک

دیدگاه کاربران